Yavru Kedime Yetişkin Kedi Maması Verebilir Miyim

ferhat05

Kedim 8 aylık. Siteden sadece bir tane schesir ton balıklı yetişkin konservesi aldım. Kısırlaştırdıktan sonra yumuşak mama yemesi gerekebileceğinden o zaman versem olur mu?

6 CEVAP

elifkonakci

Eğer yaş mamayı ana öğünü olarak vermeyecekseniz sorun olmaz. Ama ana öğünü olarak verecekseniz yetişkin mamalarında vitamin daha az olduğu için sağlığına pek de yararlı olmaz.

elifkonakci

Kısırlaştırıldıktan sonra verirseniz de iyi olabilir.

ferhat05

Yakın zamanda kısırlaştırılacak inş. O zaman vermeyi düşünüyorum. Kuru mama yememe gibi bir olay olabiliyor kısırlaştırdıktan sonraki ilk günlerde.

elifkonakci

Evet, benim kedim de kısırlaştırıldığı ilk gün hiç kuru mama yiyememişti.

aylinceyda

Kısırlaştırdığınız zaman verebilirsiniz. Bir sorun olmayacaktır. Ameliyat sonrası anestezi etkisiyle kuru mamayı/sert gıdaları soluk borularına kaçırabiliyorlar. Bu yüzden yumuşak gıdaları tüketmeleri daha iyi oluyor.

LEYLAOZTURK

Kedinizi yeni kısırlaştırdıktan sonra yaş mama ve su verin. Yaş mamayı az az verin. Ertesi gün kendine geldiği zaman zaten kuru mama yiyecek.