Kısır Kedi Kısır Kedi Mamasina Nasıl Alistirilir

Akgulertut

Arkadaşlar kedimi 2 ay önce kisirlastirdim normal mama yemeye devam ediyordu şuan 9 aylik ve ben artık kısır kedi mamasina geçiş yapicam bir anda versem yemez proplanin mamasını kullaniyorum elimde şuan hem normali hem kısır olanı var nasil alistirayim birbirine ne kadar karıştırıp vermeliyim

4 CEVAP

melisaakrer

Mamanızın sonuna doğru 350-400 gram kalıncaya kadar normal verin. Daha sonra kalan 350-400 gramla kısır mamayı karıştırarak verin. Karışım bitince direk kısır mamaya geçiş yapabilirsiniz.

LEYLAOZTURK

1 Hafta Eski mama ve yeniKısırlaştırılmış mamayı karıştırıpta verin

Burcununyeri

Eski mamasindan daha çok yeni mamasindan yuzde 25 kadar az oranla baslayip, sonra yeni mama miktarini artirarak devam edin

Kultigin

İki mamayı birbirine karıştırarak vermelisiniz. İlk 3 gün %25 yeni mama %75 eski mama, sonraki 3 gün %50 eski %50 yeni mama, son 3 gün ise %75 yeni mama %25 eski mama şeklinde karıştırırsanız kolay alışacaktır ve sindirim sistemi yorulmayacaktır.