Yavru Kedinin Günlük Alması Gereken Yaş Ve Kuru Mama Miktarı Nedir?

Gmz91910

3 aylık kedinin günlük alması gereken yaş ve kuru mama miktarı nedir?

7 CEVAP

Anonymus386040

Kısırlaştırana kadar kuru mamayı belirli bir ölçüde vermenize gerek yok. Mama kabında kuru mama her zaman bulunsun, bittikçe doldurursunuz. Yaş mamayı ise haftada 2-3 kere verseniz yeterli olur. Örneğin 85-100 gramlık yaş mamalar var, onun yarısını pazartesi yarısını perşembe günü verebilirsiniz. O kadar küçük bir kedi zaten 85-100 gram yaş mamanın tamamını bitiremez.

BellaMia

Mamaya göre değişkenlik gösteriyor paketlerin arkasında genelde yazıyor ama ortalama 50-70 gr yaş mama da çok gerekli değil aslında sürekli kullanımı. Ama ben 100 gram bir yaş mamayı 3 kediye bölüyorum 3 günde bir veriyorum ödül niyetine.

Anonymus386040

Kediler yaş mamayı çok severler normaldir öyle davranması. Kedilere kalsa her gün her öğün yaş mama yerler :D Ama zararlı fazlası, hem kilo alımına yol açar. Yani haftada 2-3 gün verin siz

Kedimi yaş mama isal yaptı veterinere götürdük vet. kuru mama dışında bir şey vermeyin dedi.

Gmz91910

Bir paket yaş mamayı bir günde bitiriyor hatta daha versem yiyebilir.bende bir gün veriyorum iki gün vermiyorm.sanki hep aç gibi davranıyor.

Gmz91910

Diğer kedimde ishal oluyordu yediği zaman fazla ufaktı. Bu oğlum çok şükür olmuyor bunu yeterince anne sütü almasına bağlıyorum.

Ozge00

Kuru mama miktari mamanın arkasında yazar genelde. Genelde hep 50-70 gr yazıyor. Mamanin markasına gore değişiyor.