Kedim Yavru Olduğu İçin Geceleri Yanımıza Alamıyoruz

Gmz91910

Merhaba ufak çocuğum olduğu için yavru kedimizi geceleri yanımıza alamıyoruz uyku sersemi istemeden karanlıkta zarar vermemek için hem de ısırma çizme huyu olduğu için.gündüzleri çok özgür ama geceleri mecburen kapalı tutmak zorunda kalıyorm ve doğal olarak bağırıyor nasıl alışır bu duruma?yanlış mı yapıyorm?

8 CEVAP

Anonymus386040

Siz kapıyı açık tutun, ilk 2 gün rahatsız edecektir 3. gün alışacaktır merak etmeyin. Yeterki kapınız açık dursun. Kediler kapalı kapıları sevmezler

Anonymus386040

Bizim kedimiz de öyleydi. Kapıyı kapattıkça bağırıyordu açın diye. Sonra biz açtık, 2 günde alıştı. Kapımız açık olunca başka yerlerde uyuyor yeterki kapı açık dursun. Yatağımıza gelmiyor bile. Yeterki kapı açık dursun. Kapıyı kapatırsanız korkar

alabalik32

Bende yaşlı babamdan dolayı geceleri odaya kapatıyorum. Ufakken başlarsanız alışır.Benimki alıştı artık ses etmiyor. Yalnız sabah kalkış saatimi bilir alarm kurmuş
gibi miyavlayarak beni uyandırır.

Gmz91910

Teşekkür ederim:)

Benim kedim de kardeşim yüzünden eziyet çekiyor. Merak etme alışır.

Zeynepulku

Bende geceleri birlikte yatıyorum kedimle ısırma huyu vardır ama geceleri uyurken ısırmaz asla.

Esrakutlu

Ben kapıyı kapatmıyorum ancak bizimki başka yerde uyumuyor hemen yatağa geliyor. Sifonyerin üstünde kendi yatağı var gidip orda uyuyor çoğu zan gece. Ama sabahları ayaklarımızı ısırarak uyandırıyor. Bugün 5 bucukta uyandırdı mesela bu kadar erken kalkmıyordu, alıp dışarı koydum kapıyı kapattım kapının önünden ayrılmadan bekliyor miyavlayip durdu. Başka odaya koymaya da kıyamıyorum. Bende ikilemde kalıyorum bu konuda sabahları yorganın altından ayaklarımızla uğraşıp duruyor :)))))

Sudeckmkc

Büyüdükçe gece uykuları derin oluyor baya o zamana kadar çocuğunuzun olduğu odanın kapısını kapatabilirsiniz. Kedi evin geri kalanında dolanıp oyalanır salonda da televizyonu açık bırakırsanız fazla miyavlamaz ama tek başına bir odada kapalı kalınca miyavlamaları kesilmiyor resmen