Oğlumun Kızgınlığı Ne Kadar Sürer?

İyi geceler petlebi ahâlisi, evet sonunda benim oğluşumda onuncu ayına ve kızgınlığa adım atmış bulunmakta. Özellikle iki gündür çok ağlamaya başladı ve sürekli dibimde dolaşıyor. Hatta bugün bir ara uykusunda bile ağladı. İçim parçalanıyor, ne zaman biter ki bu dönem? Bikaç yerde 4-7 gün arası diye okudum, öyle mi oluyor hakikaten, yani bir sonraki döneme kadar normale dönecek mi yine? Kısırlaştıracağım inşaallah ama şu ara nasıl geçiyor, tecrübelilerden yardım lütfen :(

6 CEVAP

Ayben02

1 hafta 10 gün sürebilir ama çoğu erkek kediler sürekli kızgınlığa girer

Sulecrn

Kızgınlık süresi kediden kediye değişiyor diye biliyorum. Fazla uzun sürmüyor streslendiği için ağlıyor. Inşallah kisa sürede biter ve kısırlaşır❤

Teşekkürler arkadaşlar, amin inşaallah Sulecrn 👐

aylinceyda

Ben kedilerin kızgınlığa girmeden önce kısırlaştırılması taraftarıyım. Bu yüzden kızgınlık durumuna hiç şahit olmadım sokak çocukları dışında. Genellikle 4-7 gün arasında sürüyor. Bu zaman 10 güne kadar çıkabilir de. Kızgınlığı daha rahat atlatması için gün içerisinde onu yoracak, enerjisini tüketecek şekilde oynatabilirsiniz. Bir sitede enerjisini tükettikten sonra mama verilebileceğini, böylece tok karınla kedinin rahatça uyuyacağı yazılmıştı.

Günceelll...

Güncell. Ya burda kaç kişi kısırlaştırdı kedisini, önceki aşama hakkında hiç mi bilgisi olan yok, hiç mi dikkat etmediniz kedinize? Bu kadar zor bişey mi sordum?