Kedim Oyun Oynarken Kızgınlığa Girdi

roserna

arkadaşlar dün kedimin her zamanki oyuncağıyla oyun oynuyorduk. ucunda çilek olan bir olta. normalde etrafımda döner oyuncağı yakalamaya çalışır sonra bırakırdı. ilk defa ısırdı ve bırakmadı biraz hırlamaya değişik miyavlama sesi çıkartmaya başladı. halıya sürtündü sonra yalandı ben ses çıkarınca beni ısırmaya başladı sonra yine halıya geçti sürtündü. normalde veterinerimiz kısırlaştırma için diğer ayı uygun gördü yani yakın bir zamanda yapılacak ameliyatı. benim anlamadığım şey her zaman oynadığı oyunla kızgınlığa girmesi normal bir şey mi?

3 CEVAP

roserna

başka hiçbir eşyada yapmıyor ya. bu zamana kadar bu şekilde bir kızgınlık belirtisi de göstermedi. ilk defa böyle. miyavlaması vs vardı ama sürtünmesi ısırması yoktu. diğer oyuncaklarına bakmıyor bile sabah oynamak için oyuncağını getiriyor oynayınca da bırakıp halıya sürtünmeye başlıyor. oynamazsam rahat böyle bir sıkıntısı yok. normalde oynayınca rahatlar miyavlamazdı. anlamadık. ısırmasına izin veriyorum o zaman rahatlıyor sonra yine aynı oyuncağı istiyor.

ferhat05

Kızgınlık belirtisi göstermiş size. O oyuncağı sahiplenmiş ve dokunmanızı istememiş olabilir. Yani sorun oyuncak değil de kedinin kızgınlığı. Bu başka bir eşya da olabilir.

ferhat05

Kedinizin kızgınlığında böyle yapması gayet normal bir şey. Kısırlaştıktan sonraki dönemde böyle şeyler yapabilir. Ne de olsa hormonlar kalıyor içinde ama emin olun sıkıntı olmaz kısa sürede geçer.