Mutfak Tezgahına Çıkma Sorunsalı.

chazal

Herkese selam.. Kedimi 4 ay önce henüz 2 aylıkken sahiplendik. Yani 6 aylık dişi kedim var. Kendisine bir türlü mutfak tezgahına çıkmaması gerektiğini öğretemedim fotoğrafta da gördüğünüz üzere. Aslında onun suç olduğunu biliyor "hayır, hayır!" diyince iniyor, illa kendi dediği olacak çıkıyor yine de :) Bu sorunu çözebilen var mı?

11 CEVAP

Ozge00

Onceden annemin cok takıldığı bir konuydu ama siz ne kadar engel olursaniz o kadar cikar. Biz cok aey denedik. Bantlar denedik, koku denedik, islak bırakmayı denedik. Yok. Bir sure idare ediyor ama sürekli bant vs olmasi bizim için de zor oluyor. En sonunda bıraktım, bu sefer de bir iki çıktı sonra kendi vazgeçti.
Simdi biz varken çıkmıyor asla, biz salonda otururken bir bakıyorum tıkırtı geliyor. Tezgaha çıkmış bir şeylere oynuyor.her türlü çıkıyor yani. En azindan biz bir şeyler yaparken çıkmıyor. O yüzden bırakın takılsın, engelledikce inat yapıyorlar sanki.

Ozge00

Resimde bile tezgahta sanırım :D

Mehmetkr

Temizlerken sirke ile temizlerseniz yine de çıkar mı acaba?

mashask

Malesef ki kedilerin huyu sanırımm, bizimde yavru kedimiz var o da yemek masasından cıkıyordu masanın yerini değiştirdik daha cıkamıyor 😂 büyüyünce baş edebilir miyiz bizde bilemiyoruz

sforselin

İlgisini çekecek bir şeyler bırakmamaktan başka çare yok bence :/

damladamlaxx

mutfagı kapalı tutuyoruz genelde ama acık olunca da cıkıyo yani kedi bu diyip gecmek lazim kendileri ne isterse onu yapıyolar..

baranertaga

Benim kedimde tuxedo cinsi ve tezgaha bayılır tuxedoların oryak özelliği sanırım😅

alabalik32

Bizimki de yemek masasına çıkıyordu. Her seferinde hayır diyerek aldım odadan dışarı çıkardım. Maşallah şimdi 9 aylık 1.5 aydır masaya çıkmıyor artık.

Alperen07

Benim kedim de ilk geldiği günler bir iki defa tezgaha çıktı ensesinden tutup hayır oraya çıkmak yok dedim maşallah maşallah şimdi hayatta çıkmaz ben balık felan ayıklarken kokusunu alır gelir yanıma ayağa kalkar tezgaha tutunur konuşur benimle tabi miyavca ama kesinlikle balığa dahi çıkmıyor yani olgun oğluşum benim ama kediden kediye farkeder bizimki gururlu ağır abi kızınca zoruna gidiyor birdaha yapmıyor 2 yaşında bu arada

Findikthecat

Bizimkide smokin yani tuxedo ayni sayilir internetende arastirdiginizda gorebilirsiniz cok inatcilar bence inadina gitmemek en iyisi cunki kizdikca inadina yapiyorlar bence hic kizmayin zaten o cikmaz artik

chazal

Cevap için teşekkür ederim herkese.. Olduğu kadar artık, yapacak bir şey yok :)