Köpeğim Kedi Maması Yiyor, Kedim De Köpek Maması Yiyor

mashask

Merhabalar, evimde bir kedi bir köpek besliyorum, ikisi de birbirinin mamasını yiyor. Engellemeye calışıyorum zorla yapışıyolar mamalara. Mama kapları ortak yerdeydi köpeğimin mamasını odama koydum kediyi sokmamaya calışıyorum her fırsat buluşunca yine yiyor, yemeklerinde sakınca var mıdır sizce??

4 CEVAP

Ozge00

Evet. Bence köpeğiniz ile kedinizi ayri odaya koyun mama saati gelince. Mamaları bitirince çıkarlar. Böylelikle ortada mama kalmadığı icin de birbirlerinin mamasini yemezler Birbirlerinin mamalarini yemesi ikisi icin de pek iyi olmaz.

Mehmetkr

Köpekde obeziteye ve ishala yol açar kedide yetersiz beslenmiş olur. Zaten köpek mamasıni köpeğinizin önüne 10 dakika koyun somra geri alın yapmanız gereken tek şey o 10 dakika içerisinde kedinin o odaya girmemesini sağlamak

mashask

Köpeğimin maması kısırlaştırılmış mama, kedim ise daha yavru.

zibityus

köpeğe mamasını verin başka odada sonra kabı kaldırın. böylece kedi onu yiyemez. köpeğe açık büfe beslenme yaptırılmaz. mamanın önerdiği beslenme miktarı kadarını vermelisiniz.