Köpeklere Ne Verilebilir

Ozge00

Köpekler mama harici neler yiyebilir?

28 CEVAP

Mehmetkr

@epiglottis zaten kemik besin olarak zararlı demiyorum ben sadece pişmiş vermek riskli. Ben şahsen boşu boşuna öyle bir riske girmiyorum ve çiğ veriyorum vercegim zaman zaten parazit aşılarını oluyorlar.

Ozge00

Evet akşam kasaplardan kalanları veriyorlarmış, biraz araştırdım. köpeklerle ilgilenen bir tanıdığım var o da uzun süredir boyle veriyormus. Çiğ verdiği icin sıkıntı olmaz sanıyorum, pişince et kemikten ayrılıyormus.
Burda hiç köpek yok bu gelen ilk köpeğimiz. Baya da tombik bir şey.

Anonymus552223

Bir de tek seferde 10 kilo kemik yiyorlar ne olabilir tek alternatifi yetebilmesi icin ekmek ama ekmek cok cok kotu uyuza kadar gidiyor cunku protein alamiyor bagisikligi dusuyior hayvanlarin. Pişmis ciy farkini bilmiyorum pismis olunca daha cok yumuşuyor daha kolay cignerler batmaz diye dusunuyordum

Ozge00

Teşekkür ederim bunu bilmiyordum. Doyma durumu yoksa ne kadar vermeliyim ki bir günlük? Her aksam beslemeye gidiyorum. Ona göre vereyim.

Mehmetkr

Beslediğiniz köpeğin boyutu ne kadar eğer çok kilolu ise aldığı proteinden çok aldığı vitaminler onun için önemlidir.

Mehmetkr

Boyuttan kastım büyük ırk mi yoksa küçük mü

Ozge00

Büyük baya. İlk görünce korktum ama içinden bir ponçik çıktı. Asla peşimden ayrılmıyor.
Baya iri bir köpek. Fotoğrafını cekince atarım buraya.
Vitaminden kastiniz nedir? Et yeterli olmaz mi? Başka nsler vermeliyim

Anonymus552223

Iste burda cok kopek var parazit asisi yapamiyoruz, bilemedim simdi cig verip parazit riski mi pismis verip diger risk mi... cok az kaynar suda haslayip vermeli o zaman

Ozge00

Sokakta ne yiyor ki bu köpekler? Çöpler desen hep kapali kapaklari.

Mehmetkr

Bir hayvansever siz değilsiniz ya elbet vardır bir besleyen.
Eğer çok sayıda ise ve parazit aşılarını yaptiramiyorsaniz yapacak bişey yok mecburen pişmiş bir şekilde vereceksiniz ben evinde besleyenler ve paraziti olmayan köpekler için çiğ vermek daha iyi demiştim

Mehmetkr

500 gram mama yeterli olacaktır mama dışında sulu birşey vereceksiniz ki mama dışında vereceğiniz çoğu şey suludur 600 700 gram verin. İlerleyen günlerde ne kadar yediğine bakarak ayarlarsiniz yemeğin gramajini eğer 800 gram koydunuz ve yediyse sonraki günlerde de 800 gram koymaya devam etmeyin. 3 te ikisi kadar yani 540 550 gram koysanız yeter. Zaten kiloluymus anlattığıniza göre

Ozge00

Kedilere göre beslenme şekli biraz farklıymış.
Mama yemiyor, ondan ete yöneldim aslında. Mama yemesi benim açımdan daha iyi olurdu elbette.
Hamile de olabilir, bakacağım bir.

zibityus

pişmiş kemik verilmemeli bence, istenirse bir çözüm mutlaka bulunur