Köpeklere Ne Verilebilir

Ozge00

Köpekler mama harici neler yiyebilir?

28 CEVAP

aylinceyda

Köpeklere süt verilmesi tavsiye edilen bir durum değil. Köpekler özellikle bünyesi hassas olanlar kediler gibi laktozu sindiremiyor. İshal ve gaz yapabilir. Haşlanmış et ya da et suyuyla makarna, ekmek karıştırabilirsiniz. Haşlanmış et ve havuç, bezelye, patates, kabak gibi sebzelerle bir karışım hazırlayabilirsiniz. Evde pişirdiğiniz etli yemeklerin, sebzeli yemeklerin suyunu dilimlediğiniz eklemlerin üstüne dökebilirsiniz. Yemek sularının salçalı ve çok yağlı olmaması daha iyi olacaktır.Sokakta ki köpekler için sorduğunuzu düşüp ekmek, makarnalı gibi daha bol olan doyacakları şeyler tavsiye ettim.

Findikthecat

Et suyu + ekmek
Süt + ekmek

zibityus

süt zehirli olabilir sanırım fazla içerse. köpek kuru mama harici barf yiyebilir. besleyici olması için bu ikisinden biri verilmeli ya da evde besleyici bir tarif hazırlarsınız ama zor bence.

Salihaylmz

Yogurt ekmek kopegim bayilirdi
Et suyu
Tuzsuz yagsiz seyler
Yumurta

Mehmetkr

Pişmemiş tavuk kemiği sıkıntı yaratmaz ama pişmiş tavuk kemiği midesini ve bağırsaklarını delebilir. Köpeklerin sindirim sistemleri bizimkinden çok daha dayanıksız ve detaysizdir. Tavuk kemiği kesinlikle vercem diyorsanız pişirmeden vermeniz daha iyi olur

miya11

merhabalar ben köpeğinize ne vereceğinizden daha çok nasıl bir beslenme düzeni olmalı onu söylemek istiyorum bilmediğinizi düşünerek köpekler kediler gibi pek doyma hassasiyetine sahip değiller çok fazla yeyip çatlayıp ölebilirler köpeğinizin yaşamı için tavsiye vermek istedim :)

Ozge00

Köpeklerde sut sorun yaratir mi ki kedilerde olduğu gibi acaba

Mehmetkr

Köpeğe süt verilmez. Sokak köpeklerine ekmek verebilirsiniz ama kendi köpeğinize de ekmek vermeyin deri problemleri oluşur.
Yumurta, az miktarda yoğurt, palamut sazan ve bunlar gibi büyük balıklar aldığınızda kafasını çöpe atmak yerine köpeğinize verebilirsiniz çok yüksek proteinli bir bölümdür, tavuğu kemiği ile verecekseniz çiğ kemiksiz verecekseniz haşlanmış verin, onun dışında yulaf ezmesi yiyebilirler yulaf ezmesini normal yemezler ama evde yaptığınız tariflerin içine katarsanız yerler,

Zeynepulku

Yumurta yoğurt et suyu ciğer yürek kediye verilebilen çoğu şey verilebilir.

aylinceyda

Köpeklere kemikli etler ve kemik vermeniz iyi olmaz. Köpeklerin sindirim sistemine zarar verir. Nefes borusuna da takılabilir. Kemikleri yemeye çalışırken kıracakları için daha da zararlı olacaktır. Kırılıp keskinleşen kemikler sindirim sisteminde yırtıklar, ağız yaraları oluşturur.

Mehmetkr

Sokak köpekleri için iyi olacaktır pismediyse sindirim sistemine zarar vermez kendi kopeginize de kemirmesi için dana kemiği verebilirsiniz bir zararı olmaz

Anonymus552223

Pismis tavuk kemigi veriyoruz. Bazen ekmekle karistiriyoruz. Cok saglili ve guzeller baktigimiz köpekler. Su kemik bogaza takilir vs sacma geliyor hayvan yirtici hayvan bogazi senin bogazin gibi degil ki

zibityus

benim köpek arkadaşım yerde bulduğu kemiği ağzına attığı için bağırsakları kanadı kanlı ishal oldu sandım veterinere götürdüm çünkü sadece kan olarak boşaltım yaptı. anüsünden kemik parçası çıktı. pişmiş tavuk kemiği köpeğe verilmez hayvan yırtıcı hayvan da avlandığı hayvanları pişirip yemiyor. çok sağlıklı sandığınız köpekler sizin yüzünüzden bağırsakları çizildiği için kanlı boşaltım yapıyor olabilirler dışkılarını da kontrol ediyor musunuz acaba gerçekten sağlıklılar mı?

Anonymus552223

Sizin kopek cins miydi?ici tahıl dolu adi mamalardan veya makarna ekmek tarzi seylerden cok daha iyi geliyor hayvanlara, bir kopege bakinca tüyünden vs anliyorsun. Uzun suredir besleme yapiyor bir sorun cikmadi, ihtimal var mi var, ama iyi beslenmeyip bagisikligi dusup uyuz olmasindan, mantar olur derisi dokulmesi cok daha sık gorulen seyler. Kilosuna 100 lira verip kaliteli mma alamayacigimiza veya lop et veremeyecegimize gore kemik cok iyi bir alternatif. Herkes gozlemlerine gore konusuyor tabi.

Anonymus552223

Hatta tavuk kemigine mantar yapar vs diyorlar, mantarli kopegim kemikle iyilestigini gorddum. Piril piril tuyler saglikli kaslar, kemik zararlidr gibi seylerle kemiklerin cope gitmesi hayvanlarin aç gezmesi veya kuru ekmek yemesi bana daha zararli geliyor. Sokak hayvanlari bakimi soz konusu oldugunda mükemmeli degil kötunun iyisini yapiyoruz sonucta