Ek Besin =)

Karameeell

Merhabalar.. Az önce sorulara denk geldim de.. Ben kedime ara ara kendim et tavuk balık ciger vs onun yiyebileceği şekilde yapıp veriyorum.. Ama yumurta peynir kefir süt yoğurt vermedim.. Ara ara çook azıcık kaşar peyniri balkona gelip miyavlayinca bir dilim bile değildir yani o kadar az veriyorum.. Ama bazen yumurta haşlama si filn versem olurmu sabah, mesela yoğurt ben zararlı olduğunu düşünürdüm yorumlarda gördüm de.. Verilebiliomus öylemi?

9 CEVAP

aylinceyda

Laktozsuz kefiri 2 haftada bir olacak şekilde 1-2 yemek kaşığı verebilirsiniz. Ben öyle yapıyorum. Yumurta bazı kedilerde gaz, ishal yapabiliyor bu yüzden pek tavsiye etmiyorum. Yumurta vermek isterseniz de en fazla yarısını verin. Yoğurdu çok sık olmamak şartıyla 1 yemek kaşığını geçmeyecek şekilde verebilirsiniz.

Merhabalar kedinize yoğurt, haşlama yumurta vermeniz çok sağlıklı olur. Zaten etçil bir hayvan niye yemesin ki? Ama kesinlikle pişmesi şartıyla. Bende haftada bir yumurta veriyorum. Bence bir sıkıntı olmaz verebilirsiniz. Sağlıkla büyüsün...

sforselin

Kaka takibi yapamadığınız için ekstra olarak verdiğiniz her şeyi azar azar yedirmeniz daha iyi olur bence. Neyin ishal yapacağını kestiremeyebiliyoruz.
Aşırıya kaçmayacak şekilde ev yoğurdu, kefir güzel bile olur. Bıldırcın yumurtasını çiğ de yiyebiliyorlar. Daha kalorili tavuk yumurtasından. Zayıf bir kediyse ara ara onu da deneyebilirsiniz.

Denizygt

Haftada bir yumurta haşlayıp sarısını verebilirsiniz. Ev yoğurdu 1 yemek kaşığı olacak şekilde krem tuzsuz peynir ve sade kefir yine 1 yemek kaşığı şeklinde bunlarda çok faydalı bebişlerimiz için. Ayrıca ciğer vs haşlamalarına pirinç havuç kabak ekleyebilirsiniz çok güzel tarifler var bakarak lezzetli ve faydalı mamalarda yapabilirsiniz

Karameeell

Yumurtayı haşlayıpmi veriyorsunuz birde beyazı sarısı her ikisimi yani tam yarım yumurta mı

aylinceyda

Çiğ kesinlikle vermemelisiniz. Çiğ yumurta verirseniz kediniz bakteri kapacaktır. Haşlanmış yumurtayı ilk olarak küçük bir dilim verin. Her hangi bir zararı olmazsa sonrasında çeyrek ya da yarımını verebilirsiniz.

sforselin

Tavuk yumurtası salmonella riskinden dolayı kesinlikle çiğ yenmemeli, yedirilmemeli. Haslayarak verebilirsiniz. Hatta bence çok yağlı olmayak şekilde çırpıp tavada da yapılabilir(mümkünse yağsız). Çok sık vermeyin tabii ama değişiklik güzel olur onun için de

miya11

Ev yoğurtu haftada 1 kere onların sağlığı için bide bağırsak problemlerini ortadan kaldırmak için verilmeli ayrıca bu kedinizdeki yemek hassasiyetini anlamış değilim ben kedimi 2 aylıkken sahiplendim geldiği günden beri kırrmızı et tavuk ciğer kıyma böbrek hep bu tarz şeyler yiyor ve çok sağlıklı kuru mama yiyen bir kedi değil kendisi kedinize karbonhidrat ve şekerli yiyecekler dışında yemek istediği şeyler verilmeli bence yine de siz bilirsiniz

Karameeell

Ben kendim yaptım mama yapıyorum hep pisirerek veriyorum.. Yumurtayı sadece haşlamami yoksa yağsız omlet gibimi yapılmalı diye sordum.. Yoğurt konusunda zararlı olduğunu düşünüyordum zaten ev yoğurdu tüketiyoruz bundan sonra bunları ekliycem o zmn çok teşekkür ederim hepinize 🤗