Lütfen Acil Yardım.

Elademmm

Merhaba çok acikl lütfen yardım edin. 2 aylık kedim sokak kedisi. Daha dün sahiplendim aldığımda da çok korkuyordu veterinerde yıkandı iç dış parazit yapıldı bu sırada da aşırı korktu sürekli kaçmak istedi. Eve gelince hemen köşelere girip saklanıyor.Alışsın korkmasın diye ellemedim. Ama sürekli kontrol ettim. Tuvaleti gösterdim patileriyle eşelettirdim. Yemeğini suyunu yakınına koydum. Ama hala çok korkuyordu en ufak sesten irkiliyor. Bir köşe buldu kendine oraya gidip durdu yatağına koydum geri gitti artık izin verdim orada kalmasına. Bende uyumaya gittiğimde garip sesler duydum geri dönüm baktım oraya tuvaletini yapmış. Kuma koydum geri gösterdim sonra kaçmak istedi yatağa koydum yine aynı köşeye saklanmak istedi. Çareyi bütün eşyalarını banyoya koydum güzelce birde gece lambası taktım kapıyı örttüm çktım. Bunlar gece oldu saat 2 gibi. Şu an sabah gerçekten ne yapsam bilemiyorum. Gözünden sarımsı çapak akıyor birinden. Piresi var. Korkuyor çok zorlandım . Ama iyi olsun istiyorum lütfen yardımcı olun ne yapmalıyım lütfen. Cevabınızı bekliyor şimdiden teşekkür ediyorum

2 CEVAP

Senakeskek

Merhaba, öncelikle lütfen sakin olun. Yeni sahiplenilmiş bir kedide bu süreçlerin olması son derece normal. Saklanmak istediği yere girmesine, orada rahat etmesine müsade edebilirsiniz. Emin olun vakti gelince yavaş yavaş oradan çıkacaktır. Tuvalet konusuna gelince de size şunu söyleyebilirim, yeni sahiplendiğiniz için ve çok korkmuş bir kedi olduğu için dışarıya yapmış olabilir. Benin kedim sahiplendiğimde 5 aylıktı. O bile çok ürktüğü için birkaç kez kuma değil dışarıya yaptı. Size tavsiyem biraz kendi haline bırakın. Mamasını, suyunu koyun, tuvalet kabını koyun ve olabildiğince az yanına gitmeye çalışın. Ürkek kediler için ilk günler böyle geçebiliyor. Önce ortama alışmasına müsade edelim. Zaten siz de göreceksiniz mama yemek için, su içmek için yerinden çıkmış olacak. Zaman geçtikçe de daha rahat yerinden çıkmaya başlayacak ve ortama alışacak. Endişe etmeyin lütfen. Gözü için de size önerim önce doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. (Çay demi ile silmek gibi)

Cansuuum

Merhaba benim de 4 aylık kedim birden yemeden içmeden kesildi sonra iç parazit çıktı kusmugundan ver. Götürdük orada serum takılıyor 3 gündür aynı zamanda vitamin aşıları falan vuruyor 5 gündür hiçbir şey yemiyor kilo kaybediyor. Kesik kesik ve hızlı nefes alıp veriyor ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun