Hangi Mamayı Tercih Etmeliyiz

JuniorCakil

Yavru kedimiz için golosi,felicia,proplan kullanıyoruz feliciayı çok seviyor golosiyi pek beğenmedi veterinerimiz petline premium kitten diye markayı önerdi 1.5kg 95tl civarı.Ben hills veya matisseye geçmeyi düşünüyorum.Petlinenın deneme mamasını çok sevdi sizce ne yapmalıyım ?

12 CEVAP

winrina_

Petline on içeriğü kilosu 10 TL lik mamalarla aynı.Pek iyi değil onu elemelisiniz.Felicia iyi bir mama ama et içeriği olmadığı için düzenli et vermeniz gerek.Proplana gelince iyi mama ama tahıl çok fazla ki bu kötü birşey,golosi zaten sevmiyormuş almaya gerek yok,hills ve matisse arasında kaldıysanız ben hills derim.özellijle hills ideal Balance serisi güzel.onun dışında sanabelle,fitmin,n&d,bozita gibi mamalatada bakabilirsiniz

ferhat05

Petline pek iyi değil. Hills ve matisse olabilir, bence gayet iyiler içerik bakımından.

Ozge00

Hepsini ayni anda kullanıyorsanız, o biraz sıkıntı.pek tavsiye edilmez.
Felicia,mattise veya hills olabilir. Ama mattiseyi her kedi sevmiyor, kucuk paket alırsanız daha iyi olur. Petline mamayı hic duymadım.

JuniorCakil

Peki o zaman matisse mi alayım yoksa hills mi ?

Ozge00

Matisse

winrina_

Hills alırsanız hangi seriyi alacaksınız?

JuniorCakil

Hill's Kitten Healthy Development Ton Balıklı Yavru Kedi Maması 1,5kg
Tam serilerini bilmiyorum sitenin petshopundan almayı düşünüyorum bu mama.

NURSENA123

ben biraz mama araştırması yaptım hillsten nd ye geçmeye karar verdim içeriği karşılaştırın derim

JuniorCakil

Kedim geldiğinde çok zayıftı başka forum sitelerinde n&d nin fazla kalorili olmadığı falan yazıyordu golosi almıştım o yüzden bu hillsin kaloriside yüksek bilemedim belki pro plandan devam ederim

brit care denemenizi tavsiye ederim

winrina_

Hills i hillsin petshopundan almayın alacaksanız daha pahalı

JuniorCakil

Brit careda gdo var pek sağlıklı değil.Matisse ve hillden 1.5kgşer alıcam evde 4 mama olucak yesin artık napalım farklı lezzetler hepsinden faydalanır artık.