Parazit Damlaları Kediyi Nasıl Koruyor?

ferhat05

Kedide yine parazit olabilir mi yediği şeylerden?

Parazit aşıları/damlası vs. kediyi parazitlerin yaklaşmaması için mi, yoksa parazit kanını emdiğinde ona karşı bi antikor tarzı bir şey oluşturması mı için mi, yoksa başka bir şey mi?

9 CEVAP

SerraYanmaz

İç parazit damlası ve aşısı koruyuculuk taşımıyor sadece var olan parazitleri öldürüyor dış parazit damlası koruyucu

sforselin

Koruyuculuk iddiası olan iç parazit ilacı görmedim. Dış parazitlerin de bir ay civarı koruyuculuk vaadi oluyor ama ilk andaki kadar etkili olmayacaktır.
Dışarıya çıkacak bir kediyse pirelerin çok olduğu yaz aylarında ayda bir dış parazit yaptırmanızı tavsiye ederim. Pirelerin bulaştırabileceği hastalıklardan da korunmuş olur böylece. Aşı olmadığından antikor durumu söz konusu değil ama farklı şekilde hastalıktan koruyucu özellik gösteriyor yani

FeyzaZeynep

Parazit damlası kediyi dış parazitlerden korur demişti veterinerimiz. Parazit aşısı iç parazitlerden korur ve ikiside antikor görevi taşımaz diye okumuştum ama veteriner hekim değilim siz isterseniz yine veterinerinize sorun .

ferhat05

İkisi damla da olabilir. Ya çok değişiklik gösteriyor. Biz de bakıcaz etkili olmazsa veteriner hekime danışıcaz. Bizimki bir tüpte iç-dış parazit damlası şeklinde.

Cansuoz1

Sokaktan aldigim kedide pire vardi tras ettirdik dis parazit yaptirdik gecen hafta ama bugun hâla pire oldugunu gordum etkisiz mi olmus yoksa etkisini gösterirmi anlamadim

Mehmetkr

Dış parazit köpeğinizin üstüne pire gelmesini önlemez, pire kedinizi veya köpeğinizi ısırdığında ölmesini sağlar.

Cansuoz1

Bizimkisini yaptirmak zorundaydik tuyleri birbirine yapismis haldeydi pire kayniyordu tras olurkende hic zorluk cikarmadi hatta uyudu. Zaten disarda gezmeyi falan cok seven bir kedi yuruyuse bile gidiyoruz beraber o yuzden strese girmedi kesinlikle.

fetihh1453

1 ay vücutta etkinliklerini sürdürüyor iç dış parazit damlaları ikisi de kana karışıyor ama tabi 1 ay boyunca etkileri azaldığı için yakalanma ihtimalleri oluyor

ferhat05

İç dış parazit düzenli olarak yapılmalı. Belki etkili bir ilaç değildir. Veteriner hekiminize danışmanız gerekir.
Lütfen bir daha traş ettirmeyin ya da yıkamayın. Kediler böyle durumlarda strese girer ve onlar için sağlıklı değildir.