Acil Kedimi Dışarı Çıkarmalıyım Ama Nasıl

Parsceli

Arkadaşlar selam 4 aylık erkek Tekir Bir kedim var öncelikle evde sıkıldığını düşünüyorum ve dışarı çıkmasını istiyorum dışarı çıkıp geri gelmesini yani Ama 17. kattayım maalesef bu çok büyük bir dezavantaj ama apartmanımızda ki merdivenler oldukça güvenli ve komşularımız kediyi tanıyor zaten tanımasa bile tasmasında numaramız yazıyor iç dış parazit aşıları var. Tekrar kötü bir şey var ki aşağıda otomatik kapı var bu yüzden bundan oldukça korkuyorum ama ailem de dışarıya alışıp geri eve gelmesini istiyor çünkü kediler özgürlüğüne düşkün ve ben böyle kediyi eve hapsediyor muşum gibi düşünüyorum camdan bakarken içim yanıyor sizce dışarı çıksa geri gelebilir mi tabii ki saat başı veya 2 saatte bir ona dışarı çıkıp bakacağım ve kapının önüne kirli kumundan koyacağım 17. kat geri gelebilir mi merdivenleri çıkabilir mi kedimiz daha önceden olsaydı ona göre bir seçim yapardık fakat eve taşındıktan sonra kediyi sahiplendik

11 CEVAP

Ayben02

Her kedi eve dönecek diye bir şey yok yolda başına ne geleceğini kimse bilemez en büyük tehlike de trafik ben sokakta besledigim kedilerden birini araba çarpması sonucu kaybettim

Ozge00

Bir de kendi sokağı hic bilmiyorsa çıkamaz. Siz tasma ile alıştırin. Direkt bırakırsanız olmaz kaybolur

Ozge00

17.kat çok ama kendi eve geri dönmek istese dönebilir mi ki? Sizin alip gelmeniz lazim o zaman dışarıdan.

Parsceli

@Ozge00 ben de bu yüzden sordum arada bakmaya gideceğim apartman ve bahçeye,kumdan dolayı gelebileçegini düşünüyorum gelmese bile kolay bulunabilir bence 3 ay boyunca sitedeydi ve hiç gitmedi

Ozge00

Baska yapabilecek pek bir sey yok. Dis kapiya not yazin o zaman kapidaki kediyi 17. Kata cikarin diye :)

Parsceli

Anneminde eskiden evde kedisi varmış babası hoşlanmadığı için :( çuvala koyup (dışarıyı yolu görmemesi için) götürüp çuvalı açıp bırakmış kedi eve geri dönmüş

Ayben02

Bence dışarıya direkt bırakmayın zaten 4 aylık bir kedinin kızgınlığa girme ihtimali var bence her gün siz dışarıya göğüs tasmasiyla çıkarın çünkü bizim evimiz birinci kat ve kedilerim dışarı gidip geliyorlar ve ben tavsiye etmem çünkü çok fazla yaralanma olayı oluyor hatta kedim yaklaşık 4 ay önce öyle kötü bir hale geldi ki vet borcumu bugün bitirdim yani kısaca her gün dışarı çıkmasını istiyorsanız göğüs tasmasiyla çıkarmanızı tavsiye ederim

Ozge00

Aşıları bitsin oyle çıkarın cok isterseniz. Kuduz aşısı var, lösemi aşısı var, karma aşısı var. Bunlar dışarı cikan kediler icin yapılması gerekliymis özellikle. Dışarıdaki kedilerle illa temas kurar, hastalık kapmasin sonra.

Parsceli

Arkadaşlar başka aşıları da oldu ve sokağını biliyor bende çok iyi şekilde sahiplenmeden önce siteden hiç ayrılmadı Ağustos-Ekime kadar

Parsceli

Arkadaşlar başka aşıları da oldu ve sokağını biliyor bende çok iyi şekilde sahiplenmeden önce siteden hiç ayrılmadı Ağustos-Ekime kadar

Parsceli

@Ozge00 çok teşekkür ederim Sevgili hayvan sever dostum