Acilll Lütfen Cevaplayın

Parsceli

Arkadaşlar selam 4 aylık erkek Tekir Bir kedim var öncelikle evde sıkıldığını düşünüyorum ve dışarı çıkmasını istiyorum dışarı çıkıp geri gelmesini yani Ama 17. kattayım maalesef bu çok büyük bir dezavantaj ama apartmanımızda ki merdivenler oldukça güvenli ve komşularımız kediyi tanıyor zaten tanımasa bile tasmasında numaramız yazıyor iç dış parazit aşıları var. Tekrar kötü bir şey var ki aşağıda otomatik kapı var bu yüzden bundan oldukça korkuyorum ama ailem de dışarıya alışıp geri eve gelmesini istiyor çünkü kediler özgürlüğüne düşkün ve ben böyle kediyi eve hapsediyor muşum gibi düşünüyorum camdan bakarken içim yanıyor sizce dışarı çıksa geri gelebilir mi tabii ki saat başı veya 2 saatte bir ona dışarı çıkıp bakacağım ve kapının önüne kirli kumundan koyacağım 17. kat geri gelebilir mi merdivenleri çıkabilir mi kedimiz daha önceden olsaydı ona göre bir seçim yapardık fakat eve taşındıktan sonra kediyi sahiplendik

7 CEVAP

winrina_

Tabikide kedinizi tasmasız çıkarmayın.Bir gün dışarı çıkıp geri gelemeyebilşr ve onu bulduğunuz da herşey için çok geç olmuş olabilir.Ev kedisi olduğu için dışarıyla uyum sağlayamaz

Findikthecat

Bence en iyisi tasmayla cikarmak cunku geri gelmeme riski var :(

winrina_

Bir kedinin sizi tırmalaması evcil yada vahşi olmasıyla alakalı değildir.Ve lütfen eğer kedinizi seviyorsanız ve yaşamasını istiyorsanız dışarı tasmasız çıkarmayın lütfen.Ve 3 ay sokakta kalması bir şey değiştirmez çünkü annesinin koruması altındaydı

Salihaylmz

Apartman kapisi açıksa surekli geri gelir ama evde buyuyen kediler genelikle savunmasiz olur (dayak yer kedilerden arabalar tehlikelidir vs.)
Bir de kediniz kısır degilse de sıkıntı olur.

Parsceli

@Salihaylmz evde büyümedi 3 ay sokakta kaldı ve savunmasız bir kedi hiç değil evi havalandirirken onu bir odaya koyuyorum sinirlenip elimi bile kanatıyor

Parsceli

@winrina_ evde büyümedi 3 ay sokakta kaldı

Parsceli

@winrina_ annesi yoktu