Hangisi Doğru

nejadekoldas

Kimileri köpeklere tavuk kırıntısı, tavuk-et kemiklerinin verilmemesi gerektiğini çünkü zamanla midelerinin yıetılabileceğini söylüyor. Ama bazı veteriner hekimleri de ve yıllarca hayvan besleyenler de kemik yemeklerinin zarardan aksine köpeğin kemiklerine iyi geleceğini güçlendireceğini söylüyor. Hangisi doğru

22 CEVAP

Mehmetkr

@Zeynepulku size katılıyorum ama herkes de şöyle bir düşünce var herşeyin doğalı en iyisidir. En basitinden şöyle bir şey var ki bir yılanın doğada ortalama ömrü 10 yıl ancak uygun koşullar sağlandığında 50 yıla kadar yaşayabiliyor.

Mehmetkr

Dünyadaki avlanma başarısı en yüksek olan yırtıcı hayvan Afrika yaban köpeğidir 11 yıla kadar yaşayabilirler, doğadaki diğer hayvanlara oranla nerdeyse hiç açlık çekmemelerine rağmen doğadaki ortalama ömrü 4 yıldır.

nejadekoldas

Öncelikle hepinize çok çok teşekkür ederim bana karşı ılımlı ve sakince sorularıma cevap vermenizden ötürü binlerce teşekkür ederim. Yorumlarınız benim için çok değerli. Çiğ besleme yapıyorum ama çok çok az ve çok arada. haşlanmış besleme de yapıyorum ara da ev yemeği de veriyorum (baharatı yüksek olanlar hariç) (bide ev yemeğinin linçini yemeyelim). Kemikleri hep haşlayarak verdim tavukta uzun(kasaptan alınan) kemikleri de hep haşladım. Şuana kadar bir sorun olmadı ama Zeynep Hamım'ında dediği gibi önemli olan uygun kemiği vermek. Tekrardan teşekkürler🤍

zibityus

sigara içmek de sağlıklıydı bi zamanlar

nejadekoldas

Evet Özge Hanım kuru mama veriyoruz

zibityus

tebrik etmeliydim dimi köpeğe zararlı şeyler verdiğin için doğru pardon

nejadekoldas

Buradan Petlebi ekibine sesleniyorum Özge ile Zeynep hanımın yorumlarını öne çıkarttırmak istiyorum şwödşwl❤️