Bentonit Kedi Kumu Önerisi

Salihaylmz

Sadece iyi topaklanan bentonit ince kum ve kokusuz olan guzel öneriniz var mi acaba?

16 CEVAP

Buketbayraktar

Vancat aktif karbonlu

Anonymus386040

Proline kadar iyi topaklanan başka bir kum görmedim ama diğer bentonit kumlara oranla çok tozutuyor haberiniz olsun. Toz sorunu olmasa 10 numara kum

Ozge00

Proline kokusuz olan ama her kumda oldugu gibi az çok toz yapıyor

Ozge00

Benim denediğim kumlar ile ayni derecede tozuyor. Cok fark yok bana kalirsa.

Anonymus386040

Diğer bentonitlerden 1 tık daha tozutuyor. Gerçekten toz sorunu var yani. Alice kedi kumunu öneririm, n 1 1 sitesinden bulabilirsiniz ayrıca kendi web sitesi de var. Hem topaklanması çok iyi hem de tozutması bentonitlere göre az.

Ozge00

Evet bence iyi o konuda. Aktif karbonlu daha iyi ama koku tutma konusunda. İste tek kötü yönü toz ne yazik ki. Pelete geçme imkaniniz varsa onu öneririm

Ozge00

İlk alışma süreci var Evet, bizimki 2-3 günde alışmıştı.
Riske atmak istemiyorsaniz şimdilik siz bilirsiniz. Ama pelet her açıdan daha sağlıklı. Toz olmaması ve her yere dağılmaması da en güzel özelliği. Direkt tuvalete de atılabiliyor. Poşete koyayim çöpe atayim derdi de yok. Biraz pahalı kuma gore bigcat, noble, natural bastet. Ben oskaryum kullanıyorum kumdan daha uyguna geliyor ama topkalanmiyor diğer dediğim peletler gibi.

Ozge00

Kum olarak magicsand aktif karbonlu da olur. Onu da sevmiştim ben. Karbonlu kumlar daha iyi koku hapsediyor

Ozge00

Aktif karbonlu olarak da magicsand uygun fiyatlı, bir tik reflex

NecibeIsik

Mırmır kedi kumu

Salihaylmz

Normal diger bentonitler gibi mi tozutuyor yoksa daha fazla mi acaba @dilangunduz

Salihaylmz

Kokuyu tutuyor mu peki benim icin onemli olan o bir de ailem rahatsiz oluyor kedimden de

Salihaylmz

Pelet dediginiz bu bigcat falan mi yoksa herhangi bir pelet olur mu?
Kedim sevmez de elimde patlar paket diye dusunuyorum
Kedim yavru kedi cunku ve tuvaleti sık sık kullaniyor ve kazıyor baya baya

Salihaylmz

Tesekkur ederim bende basta bigcat dusunmustum ama bentonite alıştı sonra yapmaz pelete disina yapar valla evden ikimizi de kovar evdekiler :///

Ozge00

Biz hic sıkıntı yaşamadık o konuda. Etrafa yapmadi. Zaten kum ile peleti karıştırıyoruz ya ilk, cok sıkıntı olmuyor. Tabi her kedide ayni olmuyor. Siz risk almayın o zaman şimdilik en iyisi :)