Lütfen Önemli Soru

cookieeee

merhaba, gençlik hastalığı ve annesinden almış olma ihtimali olan başka bir virüs taşıyordu kedim iki virüs birden ve öldü, eve başka bir kedi getirilebilir mi ne yapmak gerekir risk var mı?

7 CEVAP

Zeynepulku

Bir kaç ay bekleyin bence hatta 6 ay. Hangi viruzls. Fio için mesela em az 6 ay bekleyin derler ama ilk önce vet hekiminize sorun

cookieeee

hiç mi bilen yok

Findikthecat

Diger kedinizin esyalarini atin cunku alacaganiz kedinize hastalik bulasma riski var.

Findikthecat

Yada esyalari iyi bir sekilde yikamalisiniz.

cookieeee

eşyalarını yıkayıp evi dip bucak dezenfekte etmem yeterli olur mu yaşayan gören var mı?

Findikthecat

Bizim onceki kedimiz fibliydi sadece zaten sahipleneli 1 hafta olmustu sadece tasima cantasi falan vardi onu 1 kere kullanmistik cok iyi birsekilde temizledik evide dezenfekte ettik bir sorun olmadi ama siz yinede bir veterinere sorun

cookieeee

daha önce böyle bir şey yaşayan oldu mu?