Uç Aylık Kedimin Karma Aşısını Covid Sebebiyle Geciktiriyorm

Gmz91910

Merhaba bir ay önce sahiplendiğim kedimin karma 1 aşı olması gerekiyor diş sorunu olduğu için veterinerm önce onu çözelm dedi şimdi geçti çok şükür. Covid sebebiyle yoğunluktan dolayı bir iki hafta geciktirsem herhangi bir sorun olur mu? Yoksa bir an önce gitmelimym kafam çok karışık?

3 CEVAP

Ozge00

İlk karma aşısı ise biraz bekleyebilir ama ikinci karma asi yapılacaksa veterinerin belirlediği tarihte gidin derim. Karma yavruyken birinci ve ikinci doz olarak yapılır, aralarında birkaç gun olur.

Ozge00

Bize 10 gun ara ile yapıldı ama bazilarina 20 gun ara ile yapılmış. Onu Veterineriniz söyler size zaten

Kultigin

Eğer başka kediler ile teması yoksa bir sorun olmaz. Siz de dışarıda bir hayvan severseniz kendi kedinizi sevmeden önce ellerinizi yıkayın. Bana da veterinerim demişti.