Bonacibo Ve Felicia İçerikleri Aynı

Anonymus386040

Birinci fotoğrafta Bonacibo yavru kedi mamasının içeriği var. İkinci fotoğrafta ise Felicia yavru kedi mamasının içeriği var. Ayrıca bu mamalar aynı firmanın fabrikasında üretiliyor bildiğim kadarıyla.

Anlamadığım nokta şurada; içerikleri tıpatıp aynı iken neden Bonacibo iğrenç bir mama olarak lanse ediliyor da Felicia yerlere göklere sığdırılamıyor?

Ayrıca içerikleri aynı olmasına rağmen Felicia nerdeyse 2 katı pahalı. Bu çok anlamsız. Bu konudaki yorumlarınızı merak ettim açıkçası. İçeriklerinin aynı olduğunu bilmeyen arkadaşlar da bilinçlenmiş olurlar hem.

15 CEVAP

Anonymus386040

@Erogluekiin
O kadar haklısınız ki... Yani bir yavruyu sokakta o sefaletin içinde bırakmaktansa eve almak o kadar büyük bir sevap ki. Varsın iyi olmayan mamayla beslensin, en azından açlıktan ölmez, en azından arabaların altında ezilme tehlikesi yaşamaz, en azından soğuktan donmaz. Ama bazıları öyle saçma sapan konuşuyor ki resmen ND, Orijen, Acana vs. alamıyorsan kedi besleme diyorlar.

Ben de dilangunduz e katılıyorum bir sitede bir şey görmüştüm .kedisini bonaciboyla besliyormuş ve diğer pahalı mamalara bakamıyormuş. Biri yorumlara şey yazmış. Eğer o mamayla besliyorsanız sokakta yaşasın daha iyi diye bir şey yazmış. Gerçekten böyle mi olmalı yani. Kedimize pahalı mama alamıyoruz diye kedimizi sokağa mı salmalıyız? Gerçekten üzülmüştüm...

Anonymus386040

Sokakta yaşasa o kedinin başına gelmeyen şey kalmayacak. Hangi insan kıyabilir bu masum canlılara. Elimizden geldiğince iyi beslemeye çalışıyoruz, saçma sapan yorumlar yazıyorlar. Gerçekten çok yazık bazı insanlara

Anonymus386040

Dostum ama şöyle bir durum da var: her mama her kediye aynı etkiyi yaratmaz. ND kullanıp her yeri alerji olan kediler de biliyorum. Bu durumda ND kötü bir mama mı oluyor? Tabii ki de hayır.

Anonymus386040

Benim söylemeye çalıştığım şey şu: ne yazık ki herkesin ND gibi mamalar almaya bütçesi yetmiyor. Bonacibo elbette çok iyi olmasa da et takviyesi verildiği sürece kullanılabilir bir mama bence. Bu kadar kötü yorumları hak etmediğini düşünüyorum.

Anonymus386040

Dediğim gibi bu sorun ND'de de olabilir yani her mama her kediye aynı etkiyi yaratmaz sonuçta

Findikthecat

Bir veteriner sayfasinda gormustum bonocibo yiyen bir kediniz idrari kipkirmiziydi o yuzden o mamaya hic yanasmiyorum sizde bonocibo yiyen kedininin idrari yazarsaniz gogleden cikacagani dusunuyorum

Findikthecat

Evet oyle bilemiyorum tabi ama normal olarak biraz korktum

Ozge00

İçeriği ayni olsa da et kaynağının farklı olduğunu düşünüyorum. Daha önce ikisini de kullanan bir arkadaşımız bonaciboda deri sorunu yaşadığını söylemişti. Felicia kullandım ama bonacibo denemedim daha

Erogluekiin

Ben iki mamayı da kullandım. Felicia 4 ay kullandım ve bırakıp daha ucuz mama olan mystic e geçtim. Ondan sonra ise 16 kg bonocibo aldım ve kedilerimde güzel bir etki bırakmadı 3 ay kullanabildim geri kalanını sattım mamanın. Şimdi 12 kg felicia aldım, o kedilerimde herhangi bir sorun yaratmadı. Çok haklısınız çoğu kişi nd alamıyor. Nd alamıyorsan kedi besleme diyenler var bu sitede bende hep uygun mama arayışı içindeyim ama bonocibo ya güvenim yok... Evimde şu an felicia ve golosi var. Ayriyetten mystic var ama ona da güvenim sarsılıyor gibi. Olmazsa artık felicia golosi dönüşümlü kullanırım. Evde kendim özel yaş mamalar ile takviye yapıyorum zaten

Ozge00

Haklısınız ama şöyle bir durum da var kötü mamalarin içeriğini az çok biliyoruz, ileride bunlar kedi için sıkıntı yaratıyor maalesef. O kadar cok şikayet var ki bunlar hakkinda. Bu şekilde hastalaninca da masraf çıkıyor yine. İki ucu b*klu degnek

winrina_

Sadece felicia ve bonacibo'nun değil felicia, bonacibo,prochoice.bu üçünüç içeriği aynı.fark ise aynı maddelerle yapmamaları.belirli bir tarif var ve bu tarifi isteyen firmalar kullanıyor.

Ayrıca felicia yı pelagos
Bonacibo yu Çağatay
Prochoice i atlas pet

Üretiyor

winrina_

Bende 8 ay ********* kullandım.Memnunduk.Ama kötü yorumlar gerçekten çoktu.O kanlı idrar olayından sonra direk mama değiştirme kararı aldım.Felicia aldık.Felici daha iyi etki etti dışkısı daha güzel tüyleri daha yumuşaktı.Mamam bitince bu sefer prochoice alacağım.Ve son olarak bence yerli mamaya yönelmek daha doğru.İthal malalar daha iyi içeriğe sahip olabilir ama ülkemiz gelene kadar aylar belki yıllar geçiyor ve koruyucu miktaeı çok fazla oluyor.Dığal yollarla korunan mamalatada bir yere kadar

winrina_

8 ay t e m i Z m a m a

winrina_

8 ay t e m i Z m a m a