Kazma Hareleti.

Yagizsolakk

bu aralar siyah olan kedimde bişey fark ettim ki yere ,aynada kendi yansımasına falan kazma hareketi yapıyor lakin tuvaletle ilgili bir durum yok yani kum kabı boşta olsa yapıyor ve dışarı tuvalet yapmıyor hiç sebebi ne olabilir acaba? Kısır ve 1yıl4ay yaşında daha önceden hiç yapmazdı. Fikri olan var ise

Bir kere doğum yaptı.

13 CEVAP

Yagizsolakk

Teşekkür ederim zaten doğumdan sonra yavrular sütten kesilince direk kısırlaştırdım şuanda KISIR linç edilmeden bildireyim.
Görüntüdeki eski fotograf.
🙂

Mehmetkr

Şimdi doğum yaptığını söylediğiniz için herkes kısırlaştırın diyecek ve sizin asıl sorunuz arada kayniyacak geçmiş olsun. Bu arada sebebini bilmiyorum

Yagizsolakk

Teşekkür ederim. Babaları ankara kedisi baskın karakter ondan gelmiş olmalı yavrular açısından. Bendr ilk öyle aynada düşündüm ama koltuga faşanda yapınca acaba dedim endişelendiren o oldu açıkcası 🙂

yokistead

Kedileriniz cins değilse linç yemezsiniz merak etmeyin ☺ patilerini pıt pıt yapıp duruyor benimki de. Pıt pıt neyse artık anlatamadım

yokistead

Ön patilerini kibar kibar vurup duruyor 😄 genelde yanıma geldiğinde yapıyor. Sevdirmek için diye düşünüyorum

Yagizsolakk

Sevdirmekte olabilir benimkiler bişeyi keşif ederken yapıyorlar daha çok. Sevdirmek isteyince kafalarını avcuma elime sürtünüyorlar😆

Yagizsolakk

Alperen07 mantıklı. Evet hepsi fotokopi sahiplendirmeyi veterinerimiz eşliğinde yaptık biz bulduk ama aşılarını falan yapıldıgını görelim ilk muayne olsun derlen hep orada trslim ettim vet.hekimde diyor her yavruda (farklı günlerde gittiler 10gün sürdü) bunu vermemişmiydik ya falan diye 😆😆😆

Kedilerin kafası çok değişik açıkçası😅 Bu hareket de belki yansımayı gerçek sanması üzerine orayı yoklaması olabilir 🤷‍♀️
Bu arada maşallah o simsiyah anneden çıkan bembeyaz yavrulara ne demeli.. Kuzularım benim ♥️

Yagizsolakk

Yok siyah olanı yolda yürürken ayagıma pati attı adeta nereye benide al der gibi aldık gitti veteriner aşı vs. Derken ev sahibesi oldu.
Diğer cins olan ankara kedisinide petlebide bi ilanda gördüm biraz ortahalli durumda bakıma ihtiyavı vardı ücretsiz sahiplendim 7-8aylıkken her. Pıt pıt dediginiz meraktan bişeye dokunmaları gibi bişey mi oysa eger evet benimkide yapıyor.😃
@yokistead

Alperen07

O siyah kediden o bembeyaz yavrular Allah'ım hepsini sevmek isterdim tektek çok tatlılar maşallah benim kedimde o hareketi genelde mama ve suyuna yapıyor yesede yemesede bir saklama refleksi var ben bunu sevdim saklıyorum daha sonra gelip yerim demekmiş

2 kedimde oyun zamanları gelip kudurunca aynaya bahsettiginiz hareketi yapiyo bence oyun oynuyodurlar ;D

sugartgecat

siyah annenin bembeyaz yavruları olmus..

Alperen07

Gittikleri yerlerde sağlıklı hayırlı uzuun ömürleri olsun