Depremde Evcil Hayvanlar Nasıl Korunmalı

Zaten halihazırda hepimizin deprem çantası olmalı ve dış kapıya yakın bir yerde beklemeli !!
Biz evcil hayvan sahipleri de mutlaka deprem çantamıza dostlarımızın ihtiyaçları olan şeyleri:

▪︎Kuru mama

▪︎Paket yaş mama

▪︎Bir şişe su

▪︎Kullandığı ilaç/vitamin varsa yedekleri

▪︎Boş kaplar (mama ve suyu koymak için)

▪︎Ona göre battaniye

▪︎Hijyenik Solüsyon, mendil

▪︎Vücut tasması

▪︎Tuvaleti için istisna olarak hayvan pedleri

▪︎Poşet KOYMALIYIZ

En az 3 gün yetecek kadar ama daha fazla koyabilirsek çok daha iyi olur !

Mümkünse hayvanın taşıma çantasının içine bu ürünleri koyun ve kapıya yakın yerde sizin deprem çantanızla aynı yerde dursun.
Çantayı her kullanma gereği duyduğunuzda da (örn:Vete gitme) içindekileri çıkarıp sonra tekrar yerleştirebilirsiniz.

Depremin ne gibi sonuçlar doğuracağını bilemeyiz her ihtimale hazırlıklı olmalıyız..

Bu ciddi bir iş arkadaşlar.
Kendi canımız kadar bize emanet olan masumların da canını gözetmeliyiz.
Kimse üşenmeden bu hazırlığı yapsın. Hem kendisi hem de hayvanı için.
"Çantayı hazırlayıp nereye koyacağım yer yok" DEMEYİN!

Afet değil, İhmâl ve Tedbirsizlik öldürür..
Biz tedbirimizi alıp duamızı edelim. Gerisi Allah'a kalmış.

Onun harici depremin zamanını kimse bilemez ama Uzmanlar tarafından da beklenen, ve ülkemizin altında her geçen gün biriken büyük bir deprem enerjisi var. Özellikle Marmara.
Doğa bu enerjiyi elbet bir gün boşaltacak ve beklenen deprem gerçekleşecek.

Amacım kimseyi korkutmak değil sadece hatırlatmak ve uyarmak 🙏🏻
Bu gerçekle birgün yüzleşebiliriz.
Rabbim hepimizi korusun. Ailemizi canımızı dostlarımızı malımızı tüm belalardan muhafaza etsin... Amin

2 CEVAP

ferhat05

Kocaeli'de yaşıyoruz. Belki bizim başımıza bir şey gelmez ama depremin yakınlarımıza etkisi bizi endişelendiriyor. Bu gibi afetlerde dediğiniz gibi evcil hayvanlarımız için de tedbir almamız gerekiyor. Teşekkür ederiz.

sforselin

Ekstra olarak biraz kum da alınmalı bence. En azından benimki altına kaçırana kadar yapmaz tutar tuvaletini. Daha rahat hissetmesi için bence önemli