Yavru Kedim Annesi Onu Erken Terkettiği İçin Kendini Yalamayı Bilmiyor

Ebrar00

Vücudunu yalamıyor benbislak pamukla tuvaletini yaptıktan sonra patilerini siliyorum yavaşça silmedigim zaman kendi de bir şey yapmıyor nasıl kandırabilirim bu alışkanlığı?

9 CEVAP

incirreis

Annesi de poposunu diliyle temizleyerek alıştırıyor. Siz de ılık suya batırılmış bir pamukla poposunu, patisini temizleyin alışana kadar. Islaklıktan rahatsız olup kendisi temizlemeye başlayacaktır.

Merhaba, ben de bu konudan muzdaribim. Benim kedim suyu sevse bile pamuk sürünce hiç oraları yalamıyor çünkü kedim poposu olduğunu düşünmüyordu bence 🤣 tırnaklarını yalıyordu sadece.. amaa vitamin aldık vitamini çok seviyor, poposuna yakın yerlere sürüyorum onu. Böyle böyle koklayarak oraları keşfediyor. Biz de tabii kirli olduğu İçin pamukla siliyoruz poposunu ama bildiği için tuvaleti yaptığı an kaçıyor. Sanki ceza gibi algılıyor bunu. Bi de şunu söyleyebilirim, uyur uyanık zamanlarında tırmalamayacağı zamanlarda bacağını kaldırın kafasını poposuna doğru götürün bu hareket de onu yavaş yavaş alıştırıyor. Aceleci davranmayın ama yavaş oluyor bu süreç :(

Size yeni bir önerim var!! Eşim ben evde yokken bunu denemiş şimdi yanı da denedi şok oldum. Ona kendini yalayan kedi videoları izletin.. bir süre sonra kendini yalanaya başlıyor 😍😍

Ebrar00

Nasıl kazandırabilirim bu alışkanlığı

Ozge00

Öncelikle, kac aylik kedi

Ebrar00

Bilmiyorum çok küçük daha dün petlebi aracılığıyla sahiplendik veterinere gitme şansımız olmadı ama eski sahibi aşılarını yaptırmış

Ozge00

Aşıları yapıldı ise en az 2 aylik vardır. Arkadaşın dediği gibi su damlatıp kendini yalamaya tesvik edebilirsiniz veya temiz dis fırçasini nemlendirip oyle tarayabilirsiniz. Anne dili gibi bir etki veriyormus. Daha küçük ise zamanla da oturur yalama alışkanlığı.

Ebrar00

Teşekkür ederimm

Hep vücudunda bir yerlerine nokta nokta vitamin sür onları yalasın