Hamile Köpek

Ozge00

Hamile bir köpeği koruma altina alabilir miyim veya ne yapabilirim?
Kedileri koruma altina alabiliyorum doğuma kadar, yavruları da aynı sekilde ama daha önce hic köpek ile tecrübem olmadi. Acaba nereye doğum yapar hic bilmiyorum.
Yapmam gereken bir sey var mi?
Hiç bilgim yok o yüzden düzgünce anlatırsanız sevinirim.

6 CEVAP

Mehmetkr

Köpek yer bulamazsa toprağı kazar oraya yavrular yağmur yağdığında yavruların üstüne kendi yatar onlar islanmasin diye ki bu durum genelde kötü sonuçlar doğurur. Bir süreliğine bahçenizde bakabilirsiniz çok iyi olur onun için.

Mehmetkr

Evinizin bahçesi varsa bir süreliğine bahçenizde bakarsanız iyi olur

emineerturk

Yemeği orada verin. Güvenli bir yer yapın benim evim bahçeli 2 sene önce bir anne evin yakınındaki araziye doğurdu. Ağlıyorlar çok diye şikayet oldu belediye alacaktı topladım aldım ahceye hepsini ilk başta anne yavruları çok çıkarmaya çalıştı ama kulübe yapınca kendisi içine taşıdı. Allah'tan yavrular orta irkti da kolay sahiplendirdim. Anne de 2 günde bir gelir yemek yer gider şimdi bahçede kalsın benim köpeğin olsun çok istedim ama serseri gibi dolaşmak daha çok hoşuna gidiyor sanırım

Mehmetkr

Hamileligine bir iki hafta kala bahçeye alirsaniz iyi olur eğer park evinize yakınsa köpeğin yavrulayabileceği kulübe gibi bir yer yaparsanız da iyi olabilir ama park cevresindeki insanların köpeği barınağa göndermeyeceklerine emin olun çünkü yavruları olunca onları korumak için eskisi gibi uysal olmayacaktır bence en iyisi bahçenize almanız

Ozge00

Bahçeye alısabilir mi ki? Çünkü parka alışmış ordan ayrılmıyor

Ozge00

Teşekkür ederim