Tüy Dökümü

Berrefilizzz

Kedilerin her gün tuy dökmesi normal mi tariyorum her gün tüy çıkıyor

3 CEVAP

Anonymus386040

Normal evet. Mevsim geçişlerinde tüy dökülmesinde artış olur ama zaten normalde de belirli oranda tüy dökerler. Tüylü hayvanlardan tüy dökmemesini beklemek biraz saçmalık oluyor :D
Her gün tarayarak büyük oranda önleyebilirsiniz eve tüy dökülmesini. Benim kedimi her gün tarıyorum, haftada 1 furminator yapıyorum. Resmen yüzde 50 daha az dökülüyor eve tüyler. Yarı yarıya fark ediyor evde

Zeynepalex

Evet döküyorlar taramak iyi oluyor, mevsim geçişinde ise cosuyor tüy dökmesi :)

Zeynepulku

Normal bizde her gün sacimizi tarıyoruz ve her gün dökülüyor :)