Acil Bitkin Yavru Kedi

Zukooo

Gözü kapalıydı, çay pamuk pansuman yaptım ve sonra veterinerimin önerdiği teramisin göz içn olan kremden sürdüm. Çok kirliydi poposu kapanmıştı resmen orda tüy yumağı vardı dışarıdan kestim günlerdir kaka yapamıyor büyük ihtimalle. Şuan poposunu temizledim mama koydum belediyeyi aradım gelmelerni bekliyorum dışarı çıkma imkanım yok evde beklerken başka neler yapabilirim sormak istedim. Vücut ısısı normal. Şırınga ile su içirdim. Mama yemedi ama

10 CEVAP

Zukooo

Maltepe belediyesine güvenim sonsuz benim yüzlerce hayvan gönderdim yıllardır teşekkürler mama tavsiyesi içn deneyeceğim

senaau

Ne mutlu o zaman hala işini hakkıyla yapan belediye veteriner hekimleri varsa

Zukooo

Mama yedi az önce. Şuanlık iyi gibi ama çok çok zayıf. İnşallah toparlayacağım

Salihaylmz

Yas mama onun toparlanmasini sağlar. 2 gune toparlar yas mamayla. Tam olarak kac aylik acaba

Zukooo

Yaklaşık olarak 2 aylık civarı. Bakalım 2 gün güzelce besleyeceğim amacım yuva bulmak olucal sokağa bırakmak hiç istemiyorum

Salihaylmz

2 aylik baya ufakmış. Benim kedim de 2 aylik ben ev yogurdunu ayran yapip veriyorum tavuk suyu veriyorum yas mama da veriyorum yas mama sayesinde toparladı. Bu soğuklarda disari birakmak cok kotu olur cok minikmis ilan açın insallah yuva bulur :(

senaau

2 3 güne toparlar

Zukooo

Veterinerine gttik şükür iyi beslenme ve birkaç ilaç takviyesi ile düzelicek. Gözü de kötü değil damla kullanıcaz 1 hafta ilaç kullanım süresi var sonrasında sahiplendirmeye çalışıcam

senaau

Keşke belediyeyi aramasaydiniz muhtemelen ac susuz kaldı sadece zaten yavru gözleri de kapalı olunca bulamamıştır yiyecek birşey. Bir iki güne kendine gelirdi tamamen. Belediyeye sağlam verilen kedinin ölüsü bile gelmiyor

senaau

Kuru mama verdiyseniz yememiş olabilir yaş mama deneyin yada evde varsa tavuk ciğer tarzı bişey verebilirsiniz. Yaş mamayi ezip siringayla verebilirsiniz sonra kendi yemeye baslicaktir