Acilllll Açar Mısınız?

Littlecats

Merhaba benim 3 aylık erkek bir kedim var 5-10 gündür bizde. Çişini arada yere yapıyor her zaman değil ama 5-6 kez yaptı kakasını mutlaka kumuna yapar ama. Ve kumunu bulmakta da zorlanıyor kumunu eşeler gibi yeri eşeliyor öyle olunca kumuna götürüyorum ama bu da her zaman olmuyor arada böyle şeyler olması normal mi?

11 CEVAP

winrina_

Kumun yerini zamanla ezberler diye düşünüyorum.

Littlecats

Teşekkürler kedimin kum kabının yerini değiştirdim ve artık hiç yere yapmıyor

Littlecats

Gerçekten çok zorlanıyorum takip etmez ve zamanında kumuna götürmezsen yere yapıyor

Littlecats

Teşekkür ederim ama bize geleli 1 hafta oluyor ve kumunun yerini biliyor acaba arada unutuyor olabilir mi?

Kultigin

Eğer kum kabı kedinin yaşam alanına çok uzaksa ondan olabilir. İlk etapta biraz alışana kadar daha görünür bir yere koyabilirsiniz.

Kultigin

Veya kum kabının yerini beğenmemiş de olabilir. Kumunun yerini değiştirip deneyin bir de isterseniz.

Littlecats

Kumu odamda gayet açıkta duruyor kum kabını nereye koyabilirim?

Salihaylmz

Kum yattigi yere uzaksa ondan sıkıntı oluyordur yavru kedilerde. Benim kedimin yakininda duruyor hiç vaka yaşamadık oyle bilerek yapmaz ve kum-yuva mesafesi kisa olsun. buyuyunce biraz daha uzak yere koyabilirsiniz tuvalet kabini

Kultigin

Sorun çözülmüş o zaman, sizin adınıza sevindim.

BurcuAlexx

Merak etmeyin zamanla miniğiniz evi keşfe çıkacaktır, fark edecektir tuvaletini :D

Littlecats

teşekkürler