Scottish Straight Scottish Fols Ciftlesmesi Saglikli Olurmu

moltakor12

Straight (düz kulak) ile foldun ciftlesmesj saglikli olur mu ?

3 CEVAP

sforselin

Çiftleştirme genel olarak sağlıklı bir hareket değil zaten. Fold'lar da kesinlikle çiftleştirilmemeli

Seymaaacaan

Hayır hiç sağlıklı olmaz. Eğer olursa birbirinden sağlıksız hasta ağrılarından zor hareket eden yavrular çıkar :(

Tuanaltnsk

Iki ırkı çiftleştirdiğinizde genetik bozukluk olması ve ölü yavru doğması bile muhtemel. Tabii bunlar en uç örnek
Onun dışında bağışıklık sistemi çok zayıf ve sürekli eklem ağrıları çeken yavrular olacak. Yerinizde olsam bu kötülüğü yapmam