Kedi Fazla Sürülen Dış Parazit Zarar Verir Mi ?

bcoskun

Bugün veterinerde kedime dış parazit yaptılar ama bana aşırı uygulandı gibi geliyor.Kedim çok durgun
İç parazit bile yutturamadı veteriner kedime yaş mama ile iç parazit ilacını yutturdu.
Dış parazit görüntüleri ektedir.Lütfen bilgi vermenizi rica ediyorum

5 CEVAP

Seymaaacaan

Eğer rahatsız olmuyorsa ve elini ensesine sürmeye çalışmıyorsa sıkıntı yok 12 saate kuruyor zaten. Fazla uygulandığını zannetmiyorum damla kendinden bölgeye yayılıyor :)

Mehmetkr

Köpeklerde zararı olmuyor

Gmz91910

Banada fazla gelmedi yalamadığı taktirde sorun yok bence.

sforselin

Küçük tüplerin içinde oluyorlar zaten. Aşırı uygulanma durumunun olacağını zannetmiyorum. Bazı - beceriksiz demek istemiyorum jbkbbk-teknikerler tüyleri kaldırma işini çok iyi yapamadıklarından çok sürülüyor tüylerine. O yüzden fazla gelmiş olabilir gözünüze.
Klinikten satın aldığınız ya da uygulanan parazit ilaçlarından çok korkmanıza gerek yok. Tehlikeli ve kullanılmaması gerekenler petshoplardan internetten alınanlar.

çok yapmamışlardır tüm dış parazitlerin dozu neredeyse aynı normalde yapılması gereken tüylerinin içini aralayıp deriye dökmek ama size de yapıldığı gibi tüye sürüp bulama yapanlarda var ki çok yanlış aslında deriye az ilaç ulaşınca hiç bir faydası olmuyor