Karma Asisi Sonrasi

chuckysmom

Kedim bugun karma asisi oldu bir yerde okudum karma asisi sonrasi mantar oluyormus. Bu dogru mu yardimci olur musunuz endiseleniyorum

9 CEVAP

Ilk kez duydum karma yaptırdığım hiç bir kedide olmadı. Bizde olmaması yok anlamına gelmez ancak çok düşük bir ihtimal belli ki. Karma aşıyı ihmal etmeyin derim.

Seydacelk

Dün akşam yaptırdık bu akşama kadar anca kendine geldi dokununca bağırıyordu, halsizdi sadece yatıyordu yemek bile yiyecek hali yoktu yoğurt verdim. Sanırım bağışıklık sistemine göre değişiyor. Umarım öyle bir şey olmaz geçmiş olsun yavrucuklarımıza

Kultigin

Yan etki olarak mantar duymadım fakat genelde kusma ve ateş gibi 1 günlük yan etkisi olabiliyor. Fakat benim kedimde o da olmamıştı.

chuckysmom

Suanlik hic bir yan etkisini gormedim bir saatten fazla oldu ilk geldiginde bir ogurdu o kadar o kadar cok halsizlikte yok bu haberi okuyunca telaslandim ondan

baranertaga

Seydacelk okuyunca kendim yazdım sandım benim kedimde ilk karmadan sonra aynen dediğiniz gibi oldu 24 saat içinde düzeldi ama 2. Doz da bir şey olmadı.

Seydacelk bağışıklığı düşük olursa olabilir veterinerinizin durumdan haberdar olması durumunda önereceği vitamin vb takviyeleri kullanmalisiniz.

Ablamın kedisinde kansızlık vardı çok yorgun düştü aşıdan sonra 3 güne anca toparladı

chuckysmom

Arkadaşlar 1 gün oldu bizim şuan oyuncaklarıyla deli gibi oynuyor 😸 gece de uyudu mamasını suyunu yedi maşallah bir sorun yaşamadık inşallah böyle gider

kaanpolat

Normal de test yaparak yapmaları gerekir