Karma Aşı Yaptırmazsak Ne Olur

Sulecrn

Merhabalar, kedime karma aşıyı ilk yatirmamin üzerinden 1 ay geçti. 2. Yi vurduramadik çünkü kulağında tüy dökümü vardı mantar sandik krem kullandik fakat biotin eksikliği imiş. Kedim 5 aylık 1 ay sonra kısırlaştırma için şehire ( küçük bi ilcedeyiz) götüreceğim. Aşıyı da orda yaptırmak istiyorum. KARMA AŞI OLMADAN KISIRLAŞTIRMA YAPILIR MI BIR SORUN OLUR MU ?

4 CEVAP

Ozge00

Yapılıyor ama karma asinin ve kisirlastirmanin ayni gun içinde yapılacağını sanmam. Hem asi hem narkoz hem o stres, kediyi kötü etkileyebilir. Riske atmaya deger mi bilmiyorum. isterseniz veterineriz ile karar verin derim o konuya.

baranertaga

Ben mantar varken 2. Yi yaptırdım 1.nin üzerinden 1.5 ay geçmişti veteriner mantar da yavaş yavaş düzeliyordu veteriner yapalım dedi yaptırdık çok şükür birşey olmadı. Ama kısırlaştırmayla aynı gün olur mu bilmem.

Sulecrn

Yorumunuz için teşekkür ederim

Sulecrn

Aynı gün olmasa bile kısırlaştırma operasyonundan sonra yaptiracagım