Ameliyat Sonrası Boyunluk

Simgebykl

Kısırlaştırıldı kedim pusette tutuyoruz onu hareket etmemesi için hareket edince biraz bağırıyor çünkü, yalanmaya başladı yarasını yalayınca engel olmaya çalışıyoruz ama çok saldırgan suan narkozun etkisinde oldugu için uyuyacagım için yarasını yalarsa göremeyeceğim boyunluk takmalı mıyım

5 CEVAP

Ozge00

Bize boyunluk takmadilar, yalasa da bir şey olmaz diye. Ne yazık ki kedim dikislerini patlatti sabah bir kalktim yatagi kan, iyileşme süreci daha da uzadi. Keske fotoğrafını cekseydim de atabilseydim buraya yarasini. Küçücük yara kocaman yara olmuştu. Enfeksiyon da kapma riski çok yuksekti bir sey sürdü veteriner, onu da yaladı kustu. Burdan öneri ile bir sey geçirdik de biraz olsum engel oldu. Veterinere kalsa bir sey olmaz diyip durdu. Yani boyunluk şart bence. Ciddi sıkıntı yaratıyor yoksa. Estetik dikiş ise pek sorun olmuyor ama yine de onlem amaçlı takabiliyor veterinerler.
O veterineri de değiştirdim bu arada.

Simgebykl

Ölebilir çok ağır bir cümle değil mi? Enfeksiyon kapar Allah korusun söylemeyin öyle şeyler

Findikthecat

Enfeksiyon kapar kusura bakmayin ben bu konularda cok korkuyorum Allah korusun yavrunuzu 🙏

Bir yasıma daha girdim. nereden cıkıyor bu yeni icatlar. 4 kedi kısırlastırdım 4üne de boyunluk falan takmadık bi şeycik de olmadı... onlar zaten ilk günler yalamaz biraz yara iyilesince yalarlar kendilerini. hiç duymadınız mı kedilerin yaralarını yalayıp iyilestirdigini... evham yapmayın böyle şeyler için, kediniz kendisini yalamaktan enfeksiyon kapmaz. pis bi yerlere oturursa tozlu topraklı oralardan kapar enfeksiyonu...

Ozge00

Kedimin dikişle birlikte koparttigi derinin yara izi hala duruyor. Kedimde alerji nedeni ile tuy dökülmesi olmuştu, hafiften o bölge de gözüküyor. her gördüğümde aklima geliyor o gün. Ben takmanizi öneririm şahsen. ben cok korktum bir sey olacak diye oyle kan içinde görünce cok sukur bir şey olmadi.