Koku Bırakma İle Tuvalet Dışına İdrar Yapmayı Nasıl Ayırt Edebilirim

DoraFiko

7aylık erkek kedim 2 kez aynı yere idrarını yaptı. Alaturka tuvaletin eşiğine. Evde bazı eşya değişiklikleri oldu ve ben bir süredir eve sadece gece gidebiliyorum. Çok fazla ilgilenemiyorum. Annem ilgileniyor. Püskürtme gibi değil bayağı çömelip oraya idrarını yapıyor. Kısırlaştırma içinde en az 2ay beklememiz lazımmış. Ne yapmalıyım bana yardım eder misiniz. Çişini yaptığı yeri sirke ile güzelce temizleyip üzerine biberiye yağı damlattım tekrar kokusunu almasın diye. Tuvaleti temiz, kumu aynı kum. İlk defa böyle yapıyor. Tuvaletini alaturla tuvaletin önüne taşısam çare olur mu acaba

4 CEVAP

Zeynepulku

Koku bıraksa çok kotu kokar. Sokak kendisinde şahit olmuştum püskürtür gibi duvara isemisti ve baya kotu kokuyordu

yukime

Koku bırakmada çömelmiyor normal yürür şekilde arkasını dönerek bırakıyor kokuyu. Kum aynı ve temiz olsa da eskiden sinmiş koku rahatsız ediyordur ya da kapalı tuvalet kabıysa bir de üstündekini alarak deneyebilirsiniz. İdrar yapma sıklığında ve miktarında bir değişiklik var mı? İdrar yollarında bir sorun da olabilir çünkü. Dediğiniz gibi kabı yaptığı yere götürüp durumu gözlemlemek iyi olabilir.

DoraFiko

İdrar yapma sıklığı, miktarı, rengi herşeyi normal. Bazen kendi tuvaletine yapıyor bazen o dediğim yere. Hatta yaptığı yerden enjekterö numune aldım. Bir sorun varsa test yapılsın diye ama hekimim şimdilik bekleyelim büyük ihtimalle küstüğü için yapıyor dedi. Aynı sizin anlattığınız gibi koku bırakma olayı çok başka sizinki bildiğiniz yaparım böyle işe demiş diyor :))

DoraFiko

Çok teşekkür ederim. Bugünden itibaren evdeyim gözlemleyeceğim. Dokundurtmuyordu eve geldiğimde bana küs galiba. Yaş mama ödül maması derken gönlünü aldım biraz uyuduk birlikte. İnşalllaj trip yapıyodur ve devam etmez bu sorun. Çok sağolun tekrardan