Yavru Kedi Tüy Değişimi

Kultigin

Arkadaşlar merhaba. Kedimi 2 ay önce sahiplendim. Şuan 4,5 aylık ve tüyleri hakkında bir iki sorum var.
1- Kedimin tüy rengi bu aydan sonra değişmeye devam eder mi? Çünkü 2 ay öncesine göre biraz değişti rengi.
2- Annelik tüyü diye bir şey duydum bu nedir?
3- Yavru kedinin büyüdükçe tüy değiştirip yetişkinlik tüylerine geçmesi gibi bir şey var mı? Varsa hangi aylarda tamamen tüyleri değişmiş olur?
Teşekkürler cevaplarınız için.

2 CEVAP

mishapamuk

Benim bildiğim kadarı ile böyle tüy değişimi gibi bir şey yok.
Ama illaki döküp yenisini çıkarıyorlardır, doğal olarak.

Yavruyken tüyler biraz ince ve daha uzun oluyor. Büyüdükçe bu tüyler kısalıyor belki bu yüzden renk değişimi gibi gelmiştir size. Misha ilk geldiğinde daha tüylüydü zaman geçtikçe tüyleri daha tok durmaya başladı hatta bir arkadaşım tüylerini mi kısalttın diye sormuştu.

Kultigin

Güncel.