Mama Değişimi

Ceren_pars

Merhaba, kedime tavuklu yavru kedi maması kullanıyordum fakat kısırlaştırdığım için kısır somonlu mama aldım aynı markanın iki gündür iki mamayı karıstırarak veriyorum ve kedim ishal 2 gündür bu durumdan kaynaklı mı acaba napmam gerekiyor

6 CEVAP

mishapamuk

Muhtemelen mama geçişinden kaynaklıdır. Yarı yarıya değişim çok ani olmuş.
1 günde vereceğiniz mamanın 4 e 1 i yeni mama olacak şekilde 10 gün gibi bir süreye yaymanızı tavsiye ederim.

mishapamuk

Yani kademeli artış olacak şekilde..

Ceren_pars

Tamam teşekkür ederim dediğinizi uygulayacağım

Kultigin

Şuan biz de mama değişim sürecindeyiz. İlk 3 gün %75-25 oranında karıştırdım. Şuan %50-50 yapıyorum. 2-3 gün daha böyle devam edip sonra 3-4 gün %25-75 e geçeceğim. Zaten tamamen alışmış olacak ondan sonra. Ayrıca şuana kadar herhangi bir yan etki yaşamadım ben.

Littlecats

Yeni mamaya geçiş 1 hafta içinde olmalıdır.

  1. ve 2. gün: %25 yeni mama %75 eski mama,

  2. ve 4. gün:%50 yeni mama %50 eski mama,

  3. ve 6. gün: %75 yeni mama %25 eski mama,

  4. gün: %100 yeni mama şeklinde.

Littlecats

Bilgisayarın hatası günler karışmış 1 ve 2. günler 3 ve 4. günler şeklinde ilerleyecekti