Su İçmeyen Kediye Biberonla İçirmek Doğrumu?

Delaluna

Kedim hiç su içmemeye başladı dışkılamasıda uzun süredir kabız halinde biberonla su içirsem olur mu? Annesinden erken ayrılmıştı sütten kesilmeden yünlü şeyleri emme eyilimi var şuan 8 aylık olacak süt tozu versem diyorum zararı olurmu???

10 CEVAP

Busebakis

Süt tozu hakkında bir fikrim yok bizimki de bı ara az su içiyordu biberonla vermeyi denedim ne mümkün asla içmedi çok korktu ben de yaş mama verdiğimde sulandırıp vermeye başladım şu icimini arttırmak için

Salihaylmz

Benim kedim suan 2 aylik sut tozu hala kullaniyoruz evet kaseden su icmiyor ayran tavuk suyu iciyor ama su istemiyor icmek. Su yerine ev yapimi yogurdu ayran yapip veriyorym tavuk hasliyorum suyunu veriyorum. Sizin kediniz baya buyuk 8 aylik yani su icmesi lazim sut tozu su ihtiyacini karşılamaz hatta sindirmede zorlanabilir yas ilerledikce sut sindirimi zorlasir ama bilemiyorum arayip veterinere danisabilirsiniz

Ozge00

Evin farkli yerlerine de su kabi koyun. Suyunu sık sık değiştirin. imkanınız varsa su sebili alabilirsiniz. Ben yoğurt, tavuk suyu, yas mama, kefir de veriyorum su tüketimine yardim etsin diye. Kendi de su içiyor. Deneyebilirsiniz.

Ozge00

Ek olarak sıvı ödül mamalari da var.

sforselin

Süt tozunu fazla miktarlarda verilmemeli 8 aylık kediye. Sindirim sorunları yaratabilir. Biberonla içer mi bilmiyorum ama şırıngayla vermesini tavsiye etmişti veteriner arkadaşıma. Akvaryum filtresiyle şelale yaptım ona, şimdi bol bol su içiyor. Yaş mama verme sıklığınızı da arttırabilirsiniz. Benimkine sığır jelatiniyle jöleli mama yapıyorum daha çok sıvı alsın diye. (Herhangi biriyle alakalı datay öğrenmek isterseniz yazabilirsiniz.)

sugartgecat

evin ayrı ayrı yerlerine su kabı koyunca daha cok iciyolarmıs diye duymustum bi de hani akan su kapları varsa musluk gibi onlar da etkili oluyo

Delaluna

Böbrek hastası olup ölmesinden korkuyorum hiç kendisine bakmıyor yaş mamayı sulandırıp vermeye çalışıyorum ağzı leş gibi kokuyor ağız sağlığıda bozulacak

Delaluna

Hepinize teşekkür ederim birşeyler yapacağım artık inşallah iyi olur

Tengu

Hahahahah çok güzel fikirmiş gerçekten kış aylarında yaza göre daha az su içiyorlar aklımda bulunsun su içmesinde azalma olursa bunu yaparım eşdleşdşepdpe gece gece güldürdünüz allah da sizi güldürsün ne diyim

miya11

biberon hiç akıllıca değil denesende içmez hatta bu durumdan korkabilir onun yerine yaş mama verebilirsin bu sorunu 1 haftadır ben de yaşıyorum kedim bu zamana kadar ciğer tavuk bu tarz şeylerle beslenen biri haşladıktan sonra mama kabına suyundan da ekliyorum su ihtiyacını karşılıyor 2 gündür mercimek çorbası içiyor ne kadar sağlıklı bilmiyorum yeter ki sıvı tüketsin diyorum kendi kendime :D veyahut ayran içirebilirsiniz evde yapıp bunların hiçbirisine de olumlu yanıt göstermiyo mu büyük ihtimalle kediniz su kaybından dolayı halsizleşir veterinerlerde serum ile sıvı takviyesi yapar