İç Parazit Hapının Gecikmesi.

vminsenpaii

Merhaba, 6,7 aylık kedim için veteriner, 2 ay sonra yedirmem gerektiğini söyleyerek hap verdi. Sanırım, iç parazit için kullanılan bir haptı. Evde kendimiz yedirmeye çalıştık fakat sürekli çıkarttı, kliniğe gitmek için ise zamanımız olmadı. Annem babam sürekli çalıştığı için vakitleri çok az ve klinik de çok uzak kalıyordu. Sanırım 1 haftalık bir gecikme yaşadık. Kedim daha sonra ishal oldu - kan yoktu- şimdi ise hafif bir şişkinlik olmaya başladı dokunduğumda ise karnı yumuşak geliyor. Kucağıma aldığımda da baya ağırlığını hissediyorum. Acaba parazit hapı geciktiği için mi böyle tepkimeler aldık yoksa yediği yemekten dolayı olabilir mi? Bu arada yediği yemekler en fazla haşlanmış tavuk vb. yiyeceklerdi. Bir de ishal olduğundan beri çok fazla su içiyor.

Şimdiden çok teşekkür ederim. Kedimi de en kısa zamanda veterinere götürmeye çalışacağım.

1 CEVAP

defnecaldir

1 haftalik gecikmeden bir sey olacagini sanmıyorum ki zaten bazi veterinerler 3 aylik arayla da yapıyorlar ama bu hissetikleriniz anormalse ve bir sure gecmezse veterinere goturmeniz faydali olacaktir