Az Tahallı Vs Tahılsız

Berrefilizzz

Arasındaki fark nedir ve hangisi daha iyi

4 CEVAP

winrina_

Az tahıllı ve tahılsız arasındaki fark tahılsız mamada tahıl (pirinç,mısır,buğday ve bunların ürünleri) yerine meyve sebze var.az tahıllı mamalar da genelde pirinç kullanılıyor yada pirinç ve mısır ikilisi.hangisi daha iyi diyince suzionline diye i blog ı konu hakkında yazmıştı ordan fikir edinebilirsiniz

Anonymus386040

Az tahıllı elbette daha iyi. Kediler etçil hayvanlardır, bu yüzden tahıllara ihtiyaç duymazlar. Kötü mamalarda et azdır (hatta çoğunda hiç yoktur) onun yerine tahıl doldururlar. İşte bu yüzden kötü mama diyoruz zaten. Etçil hayvanlara tahıl dayatmanın hiçbir anlamı yok.

Zeynepulku

Az tahıllı da az tahıl var tahılsiz da tahıl yok. Kediler etçil hayvanlardır tahıl onların besin ihtiyaçlarında yoktur. Tahılsiz mamayi tercih etmenizi öneririm.

Mehmetkr

Kedi için mi köpek için mi soruyorsunuz?
Kediler için teoride tahilsiz daha iyidir ancak her mama her kediye iyi gelmez. Siz kedinize en iyi gelen ve onun sevdiği mamayı tercih edin. Tahilsiz mamalar daha iyi demek az tahıllı mamalar kötü demek değil.