Sırtında Açık Yara Var

Busebakis

Arkadaşlar kısırlaştırma öncesi de bunu sormuştum ancak kimse cevap vermedi, kısırlaştırmadan tam önce gördük kedim kaşırken sırtını bu hale getirdi veteriner bı yere çarpmıştır ameliyat sonrası burda kaldığı süre bakarız dedi ama ne yazık ki iyileşmesini sağlayacak bir şey yapmamışlar ve kaşımasını engelleyemiyorum crystalin sprey sıktım ama o zaman da yalıyor. Bu tarz bı yara kedisinde yaşayan var mı onerebileceginiz bir şey var mı?

28 CEVAP

Busebakis

Çok teşekkür ederim hemen bakicam

Busebakis

Ankara'dayız ben de dobidanin takipçisiyim ama bize çok uzak yerleri ne yazık ki, götürdüğüm veterinere gerçekten güveniyordum ancak bu ameliyat sonrası yaşadıklarımız beni üzdü ve kedimizi epey strese soktu ne yazık ki bundan sonra uzak da olsa dorukgillerle görüşmeyi düşünüyorum

Mehmetkr

Siz veterinerinizin ismini de yazın da başkaları götürmesin.
Üniversiteyi okuyan hiçbir veteriner bilgisiz değildir sizinkilerde bilgisiz değil ama ya çok umursamaz ya da çok paragöz oluyorlar ne yazık ki

Ozge00

Mehmet bey maalesef oyle. Daha önce kisirlastirma ameliyatına gittiğimiz yer kedimin rahmi ile bağırsağın karıştırmis. Diskisina da bakarak hamile demişti bu kedi. Hic unutmuyorum. Var yani böyleleri.

Ozge00

Bir de inatla bize hamile bu kedi dedi, kısırlaştırma yapamam dedi. Onum yüzünden kedim iki kere anestezi alip ayni acıyı yaşadı. O yüzden güvenim sıfır. En az 2 veteriner onerisi ile kalkışıyorum bir ise yapacaksam

Mehmetkr

İstemsizce güldüm. Nasıl böyle dikkatsizlikler yapıyorlar anlamıyorum. Veteriner seçerken dikkat edilmesi gerekenler bence daha yeni başlamış olmaması ve 35 yaşından büyük olmaması ve en önemlisi ilgili olması.

Mehmetkr

Bu yaş konusunu şöyle açıklıyim yeni baslayan veterinerler pratikte eksik olabiliyor. 35 yaşından büyükler de veterinere çok baytar gibi çalışıyor. Bunda o zamanki veterinerlige bakışın ve hayvancılığın öneminin etkisi var tabi.
Bu yazdıklarım tamamen genelleme 60 yaşında olup çok yetenekli ve tecrübeli olan ayrıca kedi köpekten de anlayan veterinerlerde var yeni başlayıp çok yetenekli olup pratiğe ihtiyaç duymayan da

Busebakis

Petart veterinere gidiyorduk, yani bu umursamazlıkları ve para odaklı çalışmaları olmasa işlerinde kötü olduklarını düşünmüyorum ameliyatı için çok korkuyordum bir şey olursa diye çabuk kendine geldi ameliyatı başarılı geçti ama daha ilgili olabilirlerdi

Ozge00

Yorumlara da cok dikkat ettim zaten. Kendim konuştum bilhassa cok iyi bir adamdi, ilgiliydi. Yavrulugundan itibaren de hep ona gittik. Yaklaşık 9-10 ay falan. Her şeyiyle ilgilendi.
Ondan sonra birkaç Veterinere gösterdim, hepsi de güldü. Nasil boyle bir hata yapar diye. Özellikle bağırsaktaki diskiya yavru bunlar demesi, bir de 4 tane yavru var demişti. Ben anlamıyorum bunlar ne okulu okuyor. Bayadir da oradaydı, tecrubesiz de demek istemiyorum çünkü hastalandığında da hel tedavi etti ama böyle de bir şey yaşattı bize ne yazik ki. Trajikomik

Ozge00

Petgrosa baktiniz mi? Gun içinde getirebilir miymis? Ben daha once alışveriş yaptım güvenilir bir site

Busebakis

Baktım ancak tükenmiş yarın eve yakın olan petshopa bakicam vardır diye umuyorum

orphanblack

Fotoğraflarınızda gördüm yarası nasıl ne durumda kedinizin :(

Busebakis

Petshoptan yakalık aldım ama çok büyük geldi çıkarıyor daha küçüğünü de petshoplarda bulamadım online da satan bulamadım yok, sınav haftasindaydim ne yazık ki veterinere de gidip soramadım düne kadar çok güzel kabuklanmisti iyileşiyordu ama ben sınavdayken dikkat edemedim yine yalayıp koparmış :( günde 2 3 kere crystalin sprey sıkıyorum iyileşmeye başlıyor 3 gün iyi gidiyor derken tekrar aynı duruma getiriyor eski bı tişörtün kolunu kesip giydiriyorum şimdi ama bir yere falan takılır diye de birakamiyorum öyle zaten ugrasinca onu da çıkarıyor pazartesi veterinere goturucem sokağa çıkma yasağı olmasaydı bugün götürürdüm ama bir şekilde 2 gün daha yalamasini engellemeye çalışcaz bakalım