Sırtında Açık Yara Var

Busebakis

Arkadaşlar kısırlaştırma öncesi de bunu sormuştum ancak kimse cevap vermedi, kısırlaştırmadan tam önce gördük kedim kaşırken sırtını bu hale getirdi veteriner bı yere çarpmıştır ameliyat sonrası burda kaldığı süre bakarız dedi ama ne yazık ki iyileşmesini sağlayacak bir şey yapmamışlar ve kaşımasını engelleyemiyorum crystalin sprey sıktım ama o zaman da yalıyor. Bu tarz bı yara kedisinde yaşayan var mı onerebileceginiz bir şey var mı?

28 CEVAP

Ozge00

Artık oraya götürmeyin bence zaten 3 gündür yapmışlardır antibiyotiği. Baska yerden boyunluk alin yalamasin. Hem dikisi patlatabilir, hem yarayi tahriş eder. Bizim de bilgisiz bir veteriner yüzünden iyilesme süresi cok uzadi bu şekilde. Boyunluk takın bence. Siz uyurken rahat durmaz. Geçmiş olsun.

batsy

Eğer Ankaradaysanız Dorukgiller vet. Var çankayada ben youtubedan kanallarını takip ediyorum işlerini sevgiyle yapan veterinerlerden. İsterseniz oraya götürebilirsiniz maddi olarak da konuşabilirsiniz bence yardımcı olurlar.

Themis_hy

Crystalin spreyi yalasa da sıkıntı olmaz sıkın siz sırtındaki yaraya. Dikiş yerine de sıkın çabuk iyileşir.

Mehmetkr

Petshoplarda bulmanız zor bence ama siz yine de bakın.

Leo06

Cure veteriner kliniği ayrancı sahibi deniz hanım çok ilgilidir gerçek bir hayvansever

Busebakis

Fotoğraf paylaşmaya çalıştım ancak hata alıyorum, baş parmak ucu kadar tüyleri tamamen dökülmüş ve kanlanmış derisi

Mehmetkr

Petinizin fotoğraflarına eklerseniz ordan bakabiliriz

Busebakis

petimin fotoğraflarına ekledim teşekkür ederim öneriniz için

Mehmetkr

Çok kötü olmuş veterinere götürün bu durumu konuşun hayvan sizdeyken bakacağınızi söylemiştiniz ne hale gelmiş bakmamissiniz falan diyin düzgünce ilgilensinler.

Busebakis

Yani gerçekten anlamadım resmen zorla 3 gün tuttular kafeste ameliyat sonrası antibiyotik vericez diye ben dedim her gün getirir götürürüm, aldığımızda hem açlıktan hem susuzluktan bayılacak durumdaydı yarasiyla ilgilenmemişler sadece giderken çok pahalı bir sprey satmaya çalıştılar, dikişini ne bandajladılar ne de yakalık taktılar zaten yalamiyor dediler eve geldiğinden beri bı yarasını yalıyor bı dikişini bı türlü rahat edemedi sürekli engellemeye çalışıyorum ama bu sefer de saklanmaya başladı gerçekten ne yapacağımı şaşırdım oraya götürsem yine o pahalı spreyi satmaya çalışacaklar ben de öğrenciyim ameliyat ücretini zaten zar zor karşıladım

Ozge00

Boyunluk cok pahalı bir sey değil bu arada. 20 tl civarıydı en son

Busebakis

Çok teşekkür ederim bu çevrede guvenebildigim bı veteriner kalmadı gibi daha uzak bı yere de şu an goturemem petshoplarda yakalık satılır mı?

Busebakis

Google'dan yorumları çok iyi olan 3 veterinere gittim biri bu, diğeri aşırı pis ve covid döneminde bu beni geriyo, biri ise kedimiz sakin olduğu halde aşıyı bile yapmayı beceremedi 2 kere iğneyi sokup çıkardı. Maddi kaygıyla yapılan bir iş olduğunu anlıyorum ama bu kadarı da olmaz dedirtti

Ozge00

Petgrosda varmış, ankara ici arayip alabilirsiniz..bir bakin isterseniz

Ozge00

Petshopu da varmış size yakin midir bilmiyorum ama. Umarim bir gun içinde elinize ulaştırabilirler