Royal Canin Mama

defnecaldir

Kedimi sahiplendigimizden beri royal canin kullanıyoruz ama evde hassas tarti olmadigi icin olcerek veremiyorum malesef goz karari veriyorum ve biraz kilolu olmaya basladi gibi. Royal canin kitten kullanan varsa kac gramı neye denk geliyor anlayabilecegim bir sekilde yazabilir misiniz acaba?

6 CEVAP

Kedimseker

kilo almasının mamadan olduğunu düşünmüyorum siz az da koysanız çok da koysanız kediniz yiyeceği kadarını yer kediler genellikle süt içtikleri de onu sindiremedikleri zaman şişmanlar kendinize yakın zamanda hiç süt icirdinizmi?

Anonymus386040

Biz de ilk başlarda royal canin kullanıyorduk ama kilosunun royal canin ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Zaten yavru kedilere belirli bir ölçüde verilmez kuru mama. Mama kabının içinde sürekli mama olması gerekir.

sforselin

Bir küçük çay bardağı 60 gram civarı oluyor genelde. Mamadan kısmak yerine oyunu artırmak ya da oyunlu mama kaplarından kullanmak daha iyi olur bence

alabalik32

Kediniz kaç aylık bilmiyorum ama mamayı kısıtlamayın bence. Kısırlaştırdıysanız eğer o zaman ölçülü verin. Benim paşa bütün gün uyuyor neredeyse gündüz neredeyse hiç yemiyor diyebilirim. Gece yiyiyor bizim ki. Onun için mama kanını yarıya kadar hep dolu tutarım.

Ozge00

Bir su bardağı 60 gr değil mi ya? Ben mi karıştırıyorum hep acaaba.biri beni aydınlatabilir mi

Littlecats

Mamasıyla alakalı olabilir. Royal canin'in içinde çok fazla tahıl var muhtelemen bu yüzden. Sana N&D öneririm tahılsız kilo kontrolü için birebir.