İyi Günler Yaklasik 8 Aylik Bir Kediye 6 Aydır Sahibim Hiç Veterinere Goturmedik

ibisaski

Taşıma kabına ne yapsak girdiremedik geldiği ilk aylar süt haşlanmış yumurta peynir gibi şeyler yedi daha sonra propilanın yavru kedi maması na başladık onünlü besleniyor şimdi ye kadar gözle görülür sağlık problemi yaşaması hiç sizce aşılarının yapılmayişi ne gibi zararlar doğurur ne yapmalıyız yardım için teşekkürler şimdi den

8 CEVAP

Badems

Yazdiklarinizdan hicbir sey anlamadim. 8 aylik bir kediye hic asi yaptirmadiniz mi ? Eger hayirsa saka mi bu. O asilar sadece kediniz icin degil sizin icin de cok onemli. İc parazit, karma, kuduz asilari kedi icin ne kadar onemliyse sizin icinde o kadar onemli. Kafese sokamamak bi bahane asla olamaz, kedim beni parcaliyo cunku kafese sokarken, boynumdan bacagima kadar kanatarak cizilmisligi birakin derimi kaldirmisligi var bi gun bile geciktirmedim ben asilarini. Kabi dik tutun agzi yukari bakacak sekilde, arkaniz donuk olarak kaba dogru gidin ve hizlica icine atip kapagi kapatin. Ne yaparsa yapsin asilarini yaptirmaniz gerekiyo,

nildogcat

Aşıları yapılmayınca hastalıklara açık olur.Gözle görülmeyen bir hastalık olmadı diyorsunuz ama aşılarını yaptırmazsanız ileriki yaşlarında hasta olma olasılığı aşıları yapılmış bir kediye oranla daha fazladır.

dollfacepersian

Benim kedim normalde taşıma kutusunda uyumasına rağmen veterinere gideceğimiz zaman girmekte deli gibi direniyor. 40-45 dakika uğraşıyoruz sokmak için. Ayrıca klinik evime çok uzakta.
Bu kadar önemli bir şeyde saçma bahanelerin arkasına saklanmanız çok yanlış. O uğraşmaya değer bir canlı.
Uğraşmak istemiyorsanız veteriner çok rahat evede gelebilirdi.
Neyse bir an önce aşılarını yaptırın.

Badems

Bir de taşıma kabının ağzı hep açık bir şekilde koridorda kalsın. İçine girip çıkıcak zamanla

tika_waylan

Bir an oncd vakit kaybetmeden goturun aman deyim ic dis parazitten baslayin sadece kediniz icin degil sizin icin de onemli. Ben ic dis parazitini nolur nolmaz 2 gun bile geciktirmekten korkuyorum valla. Yas mamayla kandirabilirsiniz

ibisaski

Anladim peki sizce taşıma kabına koyabilmek icin ne yapalim

ibisaski

Evet ne yazikki yapılmadı öneminin farkındayım aşının ama şimdi daha çok uğraşıp mutlaka götüreceğim Teşekkürler

ibisaski

Bugün götürdüm veterinere sağlığı iyimiş ama aşı olunca içim daha rahat etti söylemek istedim Teşekkürler cevap veren herkese :))