Erkek Kediye Yoğurt Verilir Mi

Rmyss

6 aylık erkek kedime yoğurt verdim 1 kere veterinere gittiğimde söyledim veriyorum falan diye
Veteriner erkek kedilerde yoğurt ileri zamanlarda sorun oluşturabiliyor verme dedi
Bu platformda da internette de yoğurdun cok sık olmamakla birlikte faydalı oldugunu söylüyorlar
Sizce ne yapmalıyım vermeli miyim ve ne sıklıkla vermeliyim

11 CEVAP

Mehmetkr

Veterineriniz vermeyin dediyse vermeyin. Sonraki görüşmenizde detaylıca sorarsınız verip vermemeniz gerektiğine karar verirsiniz burdaki insanların sözleri ile veterinerinizin yapma dediği seyleri yapmayın

Ayseenur10

Yoğurt peynir gibi protein oranı yüksek besinler erkek kedilerin idrar yolu dar olduğu için tıkanma ve struvit oluşumuna neden oluyor, bu yüzden demiştir veteriner hekiminiz. Ben sadece su içmesini artsın diye çok az 1 çay kaşığı kadar yoğurdu baya sulandırıp veriyorum

Ozge00

Ben dişi kedime haftada 3 veriyorum, vet önerisi ile. Veterineriz size söylemedi mi bu sıklıkta verin falan diye? Bence ona danismaniz daha iyi olur.

sforselin

Çok verilirse her kedide sorun yaratır zaten. Kontrollü verebilir ya da hekiminize kefir hakkındaki fikrini sorabilirsiniz.

Buseckr

Erkek kedilere hiç bir şekilde süt ve süt ürünleri vermeyin demişti bizim veterinerimiz idrar yollarında tıkanmaya yol açıyormuş.

Ozge00

Hi verme demis zaten, benimki de soru. Kusura bakmayın.
Ben yoğurdu su alımını arttırmak için kullanıyorum. Sizde o amaçla kullanmak istiyorsanız baska alternatifler de var onun yerine

miya11

Yorumları okuyana kadar yoğurdun faydalı olduğunu düşünüyordum mide bağırsak problemlerine birebir geldiğini halsizlik durumlarında da verilmesine fayda sağlayacağını biliyordum çok sık verilmemekle birlikte ishal problemi olduğunda verilebileceğini düşünüyorum ben kendi kedime bunu uyguluyorum danıştığım veterinerler kedim için iyi bir seçenek olduğunu söylemişti yine de siz bilirsiniz iyi araştırmalar sonucunda doğru olanı öğrenebilirsiniz iyi günler :)

DoraFiko

Benimde 2 erkek kedim var ve düzenli kefir ve yoğurt veriyordum haftada 1-2 kez. Bilmiyordum böyle bir sorun yataracağını hekimime bende sorayım çok sağolun soru için 🐾

Nebu80

Bencede isin ehli ne diyorsa onu dinleyin.

ecrinnurAslan

ben dişi yavru kedime veriyorum

Umrzkc

Kesin sorun yaratır diye bir durum söz konusu değil ama riskleri elbette mevcut. Peynir kefir yoğurt süt gibi protein değeri yüksek besinlerde ileri yaşlarda idrar yollarında sorun yaratabiliyor. Risk almamanızı tavsiye ederim.