Kedim Gözümü Tırmaladı

feyzanurkrb

Gerçekten şu an çok sinirliyim. Ailem bir günlüğüne evden gittiler. Ben ve arkadaşlarım çok eğlenceli bi gün geçiriyorduk ve küçük bir pijama partisi yapıyorduk ki kedim gözümü tırmalayanana kadar. O kadar canım yandı ki ağladım. Benden ne istiyor olabilir ki. Maması var suyu var oyun oynadık uyudu da ama hala bana inatla saldırıyor. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin. Isırınca veya tırmalayınca 15 dk ilgilenmeyin ve başka odaya koyun diyorlar onu yaptım işe yaramıyor. Daha 3 aylık olduğundan çok yaramaz olabilir ama gerçekten çok sinirlendim. Bıktım artık.

10 CEVAP

Zeynepulku

benim kedim ağzımı ısırıyor kulağımi ısırıyor, kollarını çiziyor. Bunlar her zaman mi yapıyor? Hayır.
Bir şeyden rahatsız olduğunda
Ben onu çok sık boğaz ettiğimde
Yemek isteyip vermedigimde
Çok fazla gürültüde
Bir şeylere tepki vermek için yapıyor. Bu onu saldırgan yapmaz. Sizi isirken ne yapıyordunuz? Onu rahatsız edecek bir sey var miydi? sadece ilgi istedigi icin yapmış olabilir, aileniz evden gitmis ve kendini yalniz hissetmis daha sonra arkadaslariniz gelince butun ilginizi onlara verdiginiz icin kiskanmis ve kendini belli etmek istemis olabilir belki de sadece kediliği tutmustur

senaau

Daha 3 aylık diyorsunuz yavrudan kedi sahiplenen herkes bu süreçten geçiyor. Sizden birsey istediğinden değil yani. Tırnaklarını kestirebilirsiniz bu sefer tırnaklarsa da canınızı yakmaz. Isırma için nasıl ki bebeklerin damaklari kaşınıyorsa onların da kaşınıyor o yüzden ısırıyolar. Yaklaşık 6 7 aylığa kadar bu hareketleri devam ediyor genel olarak sonra sakinliyorlar. Benim sokaktan aldığım çok ağır hasta bı yavru kedi vardı hatta öldü maalesef o bile o kadar halsiz hasta olmasına rağmen severken elimizi yakalayıp ısırıyordu. Çünkü bebek. Keşke bunları göz önünde bulundurarak sahiplenseydiniz. Oturup ağlayacak can sıkacak bir durum yok inanın

sugartgecat

oyun oynamanı istiyodur belki bebek daha o sinirlenme :(

Kedimseker

Sizi çok iyi anlıyorum çünkü benim kesdmde öyle maması var suyu var her gün toaletini temizliyorum bı sevmeye kalkıyorum ısırmaya veya tırmalama ya çalışıyor ilgilenmeyin diyorlar fakat ben ilgilenmedikce o hiç gelmiyor kötü bir durum 😔

alabalik32

O daha bebek. Ne anlar ki. Yavaş yavaş öğrenecek herşeyi.

Themis_hy

Daha bebek o kedi. Sizin kızdığınız sinirlendiğiniz şeyler onlar için oyun

melisaakrer

Bu süreçlerin hepsini bende yaşadım. Sabır bu noktada büyük etken. Bu tür hareketler yaptığında yani ısırma ve tırnaklama yaptığında burnuna 3 kere çok sert olmayacak şekilde parmağınla vur ve hayır kelimesini normal ses tonundan farklı bir ses tonuyla söyle. Zaman içerisinde bu durum oturacaktır. Yavru kedi olduğu için bu tür hareketler çok normal. Bende baya can sıkıcı noktalara denk geldim. Bıkmıştım ama sevgi çok başka bıraktırmıyor işte. Tırnaklarını kesmeyi unutma. Ayrıca üstünlüğü ona bırakma. Demek istediğim sen hayır dediğinde hayırı bilsin. Örneğin gitmek istediğinde değil sen onu bıraktığında gitsin demek istiyorum.

Mehmed_276

Tıslayarakmı saldırıyor

feyzanurkrb

Hem tımaklıyor hem ısırıyor.

feyzanurkrb

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Dikkate alacağım :)