Toy Poodle Havlama Problemi

toy poodle cinsinde havlama problemi var ve bu problemi nasıl çözebilirim çok fazla toy poodle istiyorum ama apartmanda olduğumu için havlama büyük bir problem

13 CEVAP

zibityus

almamalısınız

Mehmetkr

@Verdatrtp havlamamasi için cins isteyen bir insan neden havlayan bir cins alır ki?
Köpeklerin havlaması ırk ile pek alakalı değildir. ( bazı istisnalar var tabi)
Ben 1 ay önce barınaktan bir köpek sahiplendim şimdiye kadar 10 kereden fazla havlamadi. 10 kere dediğim hav hav dese iki sayıyorum yani ne kadar az havladigini siz düşünün. Barınaktan bakın zaten azıcık gözlem yeteneğiniz varsa hangisinin havlayacak karakterde bir köpek olduğunu az çok anlarsınız

Verdatrtp

@Mehmetkr ırk ile alakalı değil ise barınaktan aldığı bir köpekte havlayabilir sürekli :D ayrıca barınaktan bakarken havlayan bir karakter olup olmadığı nasıl anlasın? köpeği gördü beğendi tamam ben bunu sahipleniyorum dedi diyelim barınaktan, bu süre içinde köpek havlamadı diye karakteri havlamayan bir köpek denilemez belki apartmana girince havlamaya başlayacak? ben sadece o cinsi çok istiyorsanız eğitime gönderin diye bir tavsiye verdim. Sonuçta soruyu soran kişiye kalmış bunu karar vermek

Mehmetkr

@silarabacioglu aynen maltese sahiplensin demi hatta siz de ciftlestirmeye dusunuyordunuz 2000 TLye satarsınız artık.
Hayvan satılmasına karşıyim diyorsunuz gidip kendi köpeğiniz cins olduğu ve cins bir yavru istediğiniz için köpeğinizi sahiplendiriyorsunuz.

Mehmetkr

Toy poodle yerine barınaktan bir köpek alarak halledebilirsiniz bu problemi

Verdatrtp

Şimdi yine linçlemeye başlarlar neden cins köpek istiyorsunuz diye. Apartmanda yaşadığınız için çok havlayan köpek istememeniz gayet normal. İlla Toy Poodle alacaksanız ya da sahiplenecekseniz eğitime gönderin derim. Bazı komutları öğrenir en azından. Böylece çok havlayacağını sanmıyorum

Mehmetkr

Hiç barınağa gittiniz mi bilmiyorum ama kimi köpek vardır çok oyuncu çok enerjik sürekli havlar kimiside ağırbasli ve sakindir az havlasin istiyorsa ikinciyi seçmesi gerekiyor. Barınaktan aldığı bir köpeği de eğitime gönderebilir. Her köpek havlar eğitime göndermek de buna pek fayda etmez. Ayrıca birçok eğitim yerleri hayvanlarda değişik ve onerilmeyen yöntemler kullanıyor en iyisi araştırıp kendisinin eğitmeni bence

linç yememişsiniz şaşırdım eğer bakımı rahat olan fazla havlamayan bir köpek isityorsanız maltese terrier sahiplenebilirsiniz ne kadar parayla satışa karşı olsam da bahçesiz evlerde yani apartman dairelerinde küçük ya da orta ırk dışında köpek beslemek zor oluyor

Mehmetkr

Barınaklarda Jack russel maltese terrier gibi ırklar oluyor zaten. Bulamasaniz bile mutlaka sahiplendirenler oluyor ilanlara bakın bulamazsanız bile bekleyin birkaç ay mutlaka bulursunuz aceleniz yok ya

Argo

maltese terrier, shih tzu gibi cinsler olabilir küçük cins için. Ama ben samoyed besliyorum ve orta boyutlu, az havlayan eve uygun bir köpek

Mehmetkr

Doğru eğitimle her köpek evde yaşayabilir ama siz eve uygun diye samoyede maltesee binlerce TL vermeye devam edin sonra biz hayvanları çok seviyoruz diye gezersiniz

Cins kopek almaya karşıyım çünkü eve köpek almaya karşıyım.

Mehmetkr

Niye eve kopek alınmasına karşısınız ki?