İç Dış Parazit Damla Sıklığı

Anonymus944867

Arkadaşlar kaç ayda bir yaptırıyorsunuz evden hiç çıkmayan ve sadace kendi mamalarıyla beslenen 5 aylık kedi için ideal süre nedir yaklaşık 3 ay olacak yaptırmayalı

5 CEVAP

EsmaMer

3 ay ideal diyor veteriner.

sforselin

2-3 ayda bir yapıyorlar genelde. Yazın sıklığı artırmak gerekebilir yaşadığınız yere ya da yaşam şeklinize göre.

kaanpolat

Kışın 2 ayda bir yazın her ay ortama bağlı ben Bahçeli evde oturduğum için yazın ayda bir yaptırıyorum mecburen kışın 2 3 ayda bir

Anonymus944867

Ayda bir sık değil mi ????@kaanpolat

sforselin

Dış parazitlerin etkinlik süresi yaklaşık bir ay oluyor. Ayda bir yaptırılabilir yani. Tabii hekiminizin kararı önemli burada.