Kedimi İlk Vet. Muayenesine Götüreceğim. Nasıl İşlemler Uygulanması Gerekir, Ortalama Fiyatlar?

elifbillor

yeni sahiplendiğim kedimi veterinere götüreceğim. kedimin önceki sahibiyle iletişim kuramadığım için hangi aşılara ihtiyacı var vs bilmiyorum. hatta bir buçuk yaşında olduğu söylendi ama ondan bile emin değiliz, kısırlaştırıldı mı onu da bilmiyoruz. ben de ilk kez bir hayvan sahiplendim o yüzden biraz bilgisizim(netten bir şeyler araştırmaya çalıştım ama herkes farklı şeyler söylüyor) ilk veteriner muayenesinde nasıl kontroller, aşılar vs, yapılır ve yaklaşık fiyatları ne kadardır (özel vet. gideceğim)

1 CEVAP

sforselin

İç dış parazit yapılır, genel bir muayene edilir büyük ihtimalle ilk sefer. Uygulamaların ücretleri kullanılan ilaçlara ya da gittiğiniz veterinere göre değişiyor. Arayıp bilgi alın bence. İlk aşıları için iki doz karmayı mutlaka her klinik yapıyor. Bazı klinikler lösemi ya da karma da yapıyor. Kuduz da zaten zorunlu aşı, tarım bakanlığı vs. de yapıyor onu.