Haşlanmış Tavuk Göğsü Yavru Kediye Ne Sıklıkla Verilmeli?

Gmz91910

Yavru kedim neredeyse hep aç.süzme yoğurt ve haşlanmış tavuk bağımlısı oldu.yoğurt günde bir tatlı kaşığı veriyorum.ama tavuğu ana öğünü gibi tüketmeye başladı.bir zararı olur mu?

12 CEVAP

Ozge00

Bence evde mama yapımına bakabilirsiniz. Hatta kolaylık olsun derseniz yapıp, 1 hafta civarı buzlukta durabiliyor. Her gün tekrar tekrar yapacak vaktiniz yoksa diye.

Ozge00

Mama da yiyor mu yoksa hiç sevmiyor mu yemeyi?
Açıkçası ben mamadan daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum bu yöntemin :)

Salihaylmz

Benim yavru kedim de sürekli aç me versem yer misali. Ben kedime 2 gunde bir veriyorum tavuk puresi çünkü kuru mamayi cignemeden yutuyor artik kuru mama vermeye korkuyorum :((

sugartgecat

kuru mama yemeyi bırakır

miya11

ben 2 aylıkken şu anki kedimi sahiplenmiştim ve 7 aylık bu zamana kadar haşlanmış ciğer tavuk yedi yemeye de devam ediyor veterinerler ne kadar tavsiye etmesede yedirmeye devam ediyorum çünkü başka bir şey yemiyor bırak neyi seviyorsa onu yesin yoğurt konusuna gelince haftada bir kez ev yoğurdu mide bağırsak problemleri için verilmesi tavsiye ediliyor umarım sizin için faydalı olmuştur kediniz ve size sağlıklı günler dilerim :)

Gmz91910

Evet yardımcı oldu çok teşekkür ederim:))
Ben en iyi mamada bile katkı olduğna inanıyorum elimden geldiğince vitamin de almasını sağlıyorum sebze de veriyorum.bağışıklık güçlendirici de kullanıyorum.en pahalı mamaları almadıkça illa ki besleyici yönü azalıyor mamaların.:)

Gmz91910

Evet evet onları baya inceledim artık iki günlük yapıyorum bittikçe başka çeşitler yapıyorum:) haftada iki günde max immun bağışıklık şurubu veriyorum bir çay kaşığı kadar :)

Gmz91910

Az birazcık yiyiyor geceleri sadece :) ama asla bitirmiyor kabındakini:)

Ozge00

Aynen bende suyunu veriyorum, sokaktakilere de veriyorum. Bize de ayni şekilde vet önermişti. Umarim sağlıkla büyür. Kediye zulum edenleri gördüğüm kadar kedisinin ne yediğini cok önemseyen insanları görünce de çok mutlu oluyorum açıkçası. Tüyü kadar ömrü olsun inşallah

Gmz91910

Kemik iliği kaynat ver demişti bir veterinerim.güçlensin kemikleri yavru olduğu için sağlam olsun demşti.lor peyniri kefir ver demşti.bu şekilde beslenmeyi destekleyen veteriner hekimler de var

Gmz91910

Yani başlayıp suyunu ver demek istedim kemiği değil:D

Gmz91910

Çok teşekkür ederiz özge hanım bütün canların uzun mutlu ömürleri olsun inşallah:)