Kedimin Yeni Eve Alışamaması, Gerginliği Ve Aşırı Yüksek Sesle Bağırıp Apartmanı İnletmesi.

Merhaba.
5 yaşında kısır bir erkek kedim var, ismi Ada. 2 ay once evlenip izmir'e taşındim ve bir hafta önce de kedimi yanıma aldım. Kedim öncesinde köydeki evimizde yaşıyordu. Gezdirme tasmasıyla gezdiriyorduk. Bir problemi yoktu. Burada hâliyle aynı şartları sağlayamıyoruz. Balkon veya bahçe yok, yakında park da yok. Evde 3 aylik bir kedimiz daha var, irmik. Onunla aralarında problem yok. Ada gündüz yaklaşık 10 kez bağırma krizine giriyor, dış kapının önünde korkunç bir sesle bağırıyor. Gündüzleri idare ediyoruz ancak geceleri sadece bizim evi değil apartmanı inletiyor. Bir insanın tahammül sınırının üzerinde bir ses. Tam uykuya dalıyoruz uyanıyoruz. Böyle böyle sabah oluyor uykusuz, gergin bir şekilde. Gimcat markasının stres için olan macununu sipariş ettim, henuz gelmedi. Onu gündüz uyutmayip gece uyumasını sağlamak istiyorum ancak çıkıp mutfak dolaplarının üzerinde uyuyor. Oyun oynamayı reddediyor. Bütün bunların yanında çok fazla ajite. Asla aşırı yaklaşamıyorum. 1 hafta önce ilk kez göz altıma vurdu ve morartısı yeni geçti. Ne yapacağımı bilmez hâldeyim. Onu başkasına vermek veya sokağa salmak benim için söz konusu bile değil. Sadece evde huzura ihtiyaç duyuyoruz, zira bebek bekliyoruz ve bu bağırtılar ile uykusuzluk beni güçten düşürüyor, yoğun stres altındayım. Neler tavsiye edersiniz?

1 CEVAP

gayelise

Maalesef işiniz zor çünkü kediniz dışarıda gezmeye alışık olduğu için şimdi onu evden çıkarmayınca sinirleniyor çıkmak istiyor gezdirme tasmasiyla tekrardan çıkarırsanız eğer birdaha engel olamazsınız çıkaracağınızo bilir ve daha çok bağırır yeni eve geldiğinden beri hiç cikmadiysa çıkarmayın bence biraz uzun sürer belki ama elinde sonunda alisacak